GENEL

Anneler Günü Hediyesi Seçmenin 5 Püf Noktası

By 6 Mayıs 2017 No Comments

Anneler günü için hediye seçmenin püf noktaları odak noktasına annenizi koymaktan geçiyor. Söz konusu anneler günü hediyesi olduğunda reklamların etkisinde kalıp küçük ev aletleri kategorisini kurutup duruyoruz. Benim için en güzel hediye sensin benzeri cümlelerin sahibi olan annelerimizi mutlu edecek hediyeyi bulmak birkaç detaya dikkat edildiği taktirde hiç de zor değil.

Sırasıyla anneler günü hediyesi önerilerim;

anneler günü1. Kişisel hediyelere yoğunlaşın. Maksat annenizi mutlu etmekse ütü, süpürge, mutfak robotu, tencere seti gibi aslında bütün ailenin ihtiyacını gideren şeyler satın almayı başka bir zamana erteleyip onu mutlu edecek ve sadece onun olacak seçeneklere yoğunlaşmak en doğrusu.

anneler günü2. İhtiyaçlarını bilin. Annenize bir ihtiyacın var mı sorusuyla gittiğinizde canının sağlığı minvalinde cevaplar almanız mümkün olduğundan ihtiyaçlarını sormak yerine bilmeniz gerekiyor. Yazlık ayakkabıya mı ihtiyacı var ya da terletmeyen eşarba? Annenizi dinlediğiniz taktirde ihtiyaçlarını anlamanız çok kolay. Gözlem yapacak vaktiniz kalmadıysa ya da anneniz ihtiyaçlarını dile getiren biri değilse dolabını açıp keşfe çıkabilirsiniz.

anneler günü3. Bir buket çiçek almayın. Anneniz taze çiçekleri çok sevmemesine rağmen sırf siz aldığınız için teşekkür üstüne teşekkür sıralıyor olabilir. Ertesi gün solup gidecek çiçekler almak yerine kaktüs, orkide, stabilize gül gibi uzun ömürlü seçenekler tercih edin.

anneler günü4. Yeni bir şey almak yerine nostaljik hediyeler alın. Anneniz gençliğinde Teksas Tommiks okuduğundan bahsetmişse yeni çizgi roman almak yerine sevdiği eski basım kitaplardan alın. Türk sanat müziğini taş plaktan dinlemenin zevkinden dem vuruyorsa antikacıları gezip bütçenize uygun gramafon araştırın. Annenizin sevdiği şeyleri arayıp bulacak vaktiniz yoksa evin bir köşesinde süs olarak duran bozuk eski radyoyu tamir ettirin, yenisini almanızdan çok daha fazla mutlu edeceğinden emin olabilirsiniz.

anneler günü5. Deneyim hediye edin. Annenizin hiçbir şeye ihtiyacı yoksa bile ufak bir tatile herkesten çok ihtiyacı olduğunu unutmayın. Birkaç günlük tatil bütçenizi aşıyorsa yaşadığınız şehirde ya da yakınlarında bulunan mesire alanı, sahil gibi yerlere gidin. Günübirlik turlar da annenize hediye edebileceğiniz keyifli seçeneklerin başında geliyor. Ev işlerinden uzakta sizinle vakit geçirmek annenizin asla reddetmeyeceği hediyelerin başında geliyor.

anneler günüYukarıdakilerin hiçbiri sizin içinde bulunduğunuz duruma uymuyorsa annenizi arayıp; günün yorgunluğunu, koşturmasını bir kenara bırakıp gerçekten dinleyerek uzun uzun sohbet edin ve onu ne kadar çok sevdiğinizi söyleyin.