GENEL

Nikah Fidanı

By 4 Haziran 2017 No Comments

Nikah fidanı büyük bir hızla nikah şekerinin yerini aladursun gel gelelim benim nikah fidanı deneyimime. Üç beş badem şekeri koyulan herkesin şekerini yedikten sonra çöpe attığı şeyler ilgimi çekmediği için alternatifleri araştırmaya başlamıştım. Nikah şekerinin vazgeçilmez alternatifi olan lavanta keseleri çekmece kokusu gibi işlevselliğe sahip olsa da lavanta kokusuna tahammül edemediğimden o da listeden elendi.

İnternette orjinal nikah şekeri gibi aramalar yapıldığında muhteşem seçenekler çıkmasına rağmen iş satın almaya geldiğinde hiçbir yerde bulunmuyor çünkü herkes yabancı görseller kullanarak yazıp çiziyor. Uzun süren internet araştırmalarının sonunda sukulentlere denk geldim fakat toptan düşününce fiyatı biraz fazla geldiği için en hoşuma giden seçenek olmasına rağmen daha uygun fiyatlı alternatiflere yöneldim. İnternette elle tutulur bir seçenek bulamayınca nikah şekeri satan davetiyecileri gezip hepten umutsuzluğa düştüğüm sırada kardeşim instagramda nikah fidanı hesabına denk geldi ve bu sayede mutlu sona ulaştık.

Sevimli bir çift tarafından tek tek özenle hazırlanan nikah fidanlarının birçok farklı seçeneği bulunuyor. Şimşir, mazı, taflan, ardıç gibi fidanlardan beğendiğinizi seçtikten sonra süslenmiş hazır fidan istiyorsanız dışındaki tela kumaş rengine ve kurdela rengine karar verdiğinizde geriye ödeme yapıp kargo beklemek kalıyor. Tok durduğundan ve çalı formundan dolayı saksıda yetişebileceğinden şimşir siparişi verdim sorunsuz bir şekilde birkaç gün sonra kapıya kadar geldi.

Gördüğünüz gibi buraya kadar her şey çok güzel, bütçeyi sarsmadan olabilecek en keyifli seçeneği bulduk gezip dolaşmadan internetten sipariş verdik peki ya sonrası? Bu tarz alış verişler hep peri masalları gibi düğüne kadar olan kısmı aktarıp sonsuza kadar mutlu yaşadılar şeklinde son buluyor ama fidanlara sonradan ne olacağı da kararınızı etkileyecekse okumaya devam etmeniz gerekiyor. Nikahtan yaklaşık on ay sonra bu yazıya yer verme sebebim fidanların son halini paylaşmak istememden kaynaklanıyor.

Benim hayalimde bodur çalılar olmasına rağmen ne yazık ki satın kendimize sakladığımız fidanlardan yalnızca bir tanesi hala yaşıyor geri kalanların tamamı kurudu. Yakın çevremdekilere sorduğumda da hepsinden kurudu haberi aldığım için üzülmedim desem yalan olur. Kuru hali de çok güzel görünmesine rağmen şimdi düşününce keşke bütçenin üstüne çıksaydım ya da sayıyı düşürüp sukulent alsaydım diyorum. Özellikle yazın evlencekseniz davetli sayısının yarısı kadar nikah şekeri fazla bile geliyor o yüzden karar verirken önceliğiniz bütçe ve sayı değil beğendiğiniz olsun, sayıyı düşürüp yine bütçeniz dahilinde istediğinizi almış olursunuz. Bütün davetlilere yetmezse de sağlık olsun önemli olan sizde ve yakın çevrenizde hatıra olarak kalması.