GENEL

MutluBiEv Temizlik Deneyimim

By 9 Ağustos 2017 No Comments

Mutlu Bi Ev internetteki ev temizliği araştırmalarımda karşıma çıkan iki büyük isimden biriydi. Uygun fiyat politikasıyla piyasayı sallayan armut sürekli karşıma çıkan bir diğer seçenekti. Armut düşük ücretli ama şaibeli kullanıcı yorumlarına mutlu bi ev yüksek fiyata sahip olunca ikisini de beklemeye alıp klasik tanıdık araştırmasına geçiş yaptım. Evlendikten sonra ailelerimizden farklı bir semte taşındığımız için tanıdık önerisi faktörü de ortadan kalkınca ev temizliğiyle bitip tükenmek bilmeyen savaşıma devam ediyordum ki beklenen kan mail kutusunda belirdi.

Mutlu Bi Ev’den gelen %50 indirim koduyla ek hizmetler ve temizlik malzemeleri de dahil olmak üzere 100 lira gibi bir ücrete siparişimi verdim ve beklemeye koyuldum. Armut saat bazında temizlik ücretini belirlerken mutlubiev buzdolabı temizliği, mutfak dolabı temizliği, ütü, cam temizliği, temizlik malzemeleri gibi ek ücrete tabi hizmetleri de isteğiniz doğrultusunda siparişinize dahil ettikten sonra nihai fiyatı belirliyor. Kısaca özetlemek gerekirse armutta temizlik süresi satın alırken mutlubirevde temizlik hizmeti satın alıyorsunuz. Saat yerine hizmet almanın yegane avantajı sistemin belirlediği süre bitse de gönderilen eleman sipariş edilen işlerin tamamını bitirmeden gitmiyor. Dezavantaja gelecek olursak ek hizmetlerden en fazla üç tanesini talep edebiliyorsunuz ki bu da bizim siparişimizde balkonun temizlenmemesine sebep oldu çünkü üç vuruşluk hakkımızı cam temizliği, buzdolabı temizliği ve mutfak dolabı temizliğinde harcamış bulunduk. Evin her yeri temizlendikten sonra çamur içinde kalan balkon epey can sıkıcı olsa da bir kova suyla halledilebildiği için diğer ek hizmetleri düşününce balkon temizliğini seçmek pek de mantıklı sayılmazdı.

Temizlik insan gücü gerektiren bir hizmet olduğundan kesinlikle memnun kalacağınızı garanti edemesem de ilk deneyimim sonrasında ikinci siparişimi oluşturduğumu söylemem yeterli olacaktır. Mutlubiev temizlik detaylarını youtube kanalımdaki videoda izleyebilir, kendi kriterleriniz doğrultusunda değerlendirek karar verebilirsiniz.