Bugala Osmanbey metro çıkışının yakınlarında bulunan cevherlerden biri. Şubesinin olmamasına anlam veremediğim Bugala Hatay sofrasının yanı sıra bulunduğu semtin taleplerine uygun lezzetlere de yer veriyor. Öğle yemeği saatinde çevre işyeri çalışanlarının akınına uğrayan Bugala geniş fiyat aralığı sayesinde herkese uygun bir şeyler sunuyor.

İçinde kabak, havuç, brokoli gibi sebzelerin bulunduğu kolay rastlanmayan günün çorbaları olan mekanda yarım çorba da epey doyurucu oluyor. Yenecek ana yemeğin yanında içecek almaktan daha mantıklı olan yarım çorba seçeneği içecekle aynı fiyata denk geliyor.

Sürekli paket olarak ve masalara servisi yapılan bugala soslu tavuk döner hatay dönerine benzemese de aynı fiyat aralığındaki bütün seçeneklerin önüne geçiyor. Yarım çorba ve döner ikilisi epey doyurucu olduğu gibi fiyat olarak da zam gelmediyse 10 liranın üstüne çıkmıyor. Osmanbey alkolsüz mekanları arasında yer alan Bugala’ya tekrar yolum düştüğünde sayısız tencere yemeklerinin de tadına bakıp burayı güncelleyeceğim. O zamana kadar tekrar görüşmek üzere.

Leave a Reply