Alış VerişGenel

Eşarp Seçmenin Püf Noktaları

Yazar: 21 Haziran 2018 Yorum yok

Eşarp günlük hayattaki yerini şala bıraksa da özel günlerde ve davetlerde ilk tercih olmaya devam ediyor. Düğün, nişan, mezuniyet ve bayramlarda şıklığını koruyan eşarpları seçerken dikkat edilmesi gereken birkaç küçük nokta bulunuyor. Özellikle günlük hayatta şal tercih edenlerin faydalanabileceği eşarp seçmenin püf noktaları 4 maddeden oluşuyor.

  1. Renk Seçimi: İlkve en önemli olan adımı doğru renk seçimi oluşturuyor. Eşarp giyilen kıyafetin tamamlayıcısı olsa da yüzü çerçevelediğinden ten rengiyle uyumu büyük önem taşıyor. Ten rengine çok yakın renkler yerine koyu tenlilerin açık renk eşarp, açık tenlilerin koyu renk eşarp tercih etmeleri yüz güzelliğini taçlandırıyor.
  2. Kumaş Seçimi: Eşarplarda twil, pamuk, ipek, saten, vual ve şifon gibi birçok farklı kumaş seçeneği bulunuyor. Her bir kumaş türü farklı durumlarda işinizi kolaylaştırırken kıyafetle uyumlu kumaş tercihi yapılması şıklığı tamamlıyor. Dünyanın en sağlıklı kumaş seçeneklerinden olan ipek dökümlü duruşu ve terletmeme özelliğiyle konfor sağlıyor. İpek eşarpların kaymasından endişelenilse de sanılanın aksine çoğu eşarp türünden daha kolay bir kullanım sunuyor. İpek gibi narin kumaşlı eşarpların uzun seneler ilk günkü gibi kalması için ince eşarp iğnesi tercih edilmesi gerekiyor.
  3. Tarz Seçimi: Bahsetmiş olduğumuz eşarp kumaşları farklı tarzdaki duruşlarıyla özenli seçim gerektiriyor. Spor kıyafetlerle pamuk, günlük kıyafetlerle twil ve abiyelerle ipek gibi ana kategoriler olsa da eşarbın renk ve desenine göre tarzı da farklılık gösterebiliyor.
  4. Doku Seçimi: Eşarbın beraberinde kullanılacağı kıyafetle kumaş dokusunun uyumlu olması da dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında yer alıyor. Trençkot gibi kalıbı net ve kumaşı tok olan kıyafetleri benzer formdaki twil eşarplar tamamlıyor. Yazlık elbiseleri, dökümlü kıyafetleri şifon, vual ve ipek eşarplarla kombinlemek doku uyumunu sağlıyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir