Karaköy ara sokaklarında bulunan By The Slice dilim pizza yiyebileceğiniz ferah ender alkolsüz mekanlar arasında yer alıyor. Yakın ofislere servis hizmeti bulunan pizzacıda enginarlıdan barbekü soslu tavuğa kadar birçok farklı pizza seçeneği sunuluyor. Günlük olarak vegan ve vejetaryenler de hesaba katılarak değişen pizza çeşitlerinde her damak tadına uygun bir seçenek bulmak mümkün. Dilimi 4,5 TL olan pizzaların da mekandaki sosların da tadı damakta kalıyor. 

Enginarlı akdeniz pizzasını merak ederek gitsem de günün menüsüne boyun eğmek durumunda kalıp bu seçeneği bir sonraki Karaköy çıkarmasına bıraktım. Enginarlı pizza niyetine yediğim barbekü soslu pizza da sizlere tavsiye edecek kadar lezzetli olduğundan bilgisayar başına oturdum. Beyaz fayans duvarları ve ahşapla yeşilin keyifli uyumunu yansıtan By The Slice epey küçük bir yer olduğu için kalabalık grupla gitmektense baş başa uğramakta ya da sipariş vermekte fayda var.

Karaköy İstanbul’un en gözde semtlerinden biri olsa da sayısız ziyaretçisine rağmen alkolsüz mekan bulmak maalesef pek de kolay olmuyor. İnternette “Karaköy Alkolsüz Mekan” ya da “Karaköy Alkolsüz Mekanlar” yazarak sonuca varmak istediğinizde ise görselinde alkol masası olan restoranlar ve alkol servisi yapmasına rağmen her yerde alkolsüz mekanlar arasında gösterilen Pim Karaköy gibi mekanlar karşınıza çıkıyor. İşte tam da bu yüzden yolunuz Karaköy’e düştüğünde By The Slice gibi yerlere uğrayabilir ve fast food severlerin gözdesi olacak yeni bir keşif için önümüzdeki haftayı bekleyebilirsiniz. Haftaya “The best Bite” iddiasını her siparişe iliştirmekten çekinmeyen bir alkolsüz gurme hamburgerci yazısı geliyor.

Leave a Reply