GenelModa & Trendler

İğne Kullanmanın Püf Noktaları

Yazar: 3 Ekim 2018 Yorum yok

Başörtü iğnesi tesettürün üstünde düşünülmeyecek konusu gibi görünse de en sevilen şalın ve eşarbın uzun ömürlü olması iğneden geçiyor. Hemen hemen her ülkede farklılık gösteren başörtü iğnesi çeşitleri ülkemizde toplu iğneden mıknatısa kadar geniş bir seçim alanı sunuyor. Yeri geldiğinde iğne, aksesuar görevi üstlense de asıl dikkat edilmesi gereken iki küçük nokta şal ve eşarpları ip çekme ve delinme gibi sıkıntılardan koruyor.

İlk olarak iğne kullanmayı bilmek gerekiyor. Aceleniz olsa dahi iğne takarken en azından eliniz alışana kadar yavaş olmanız gerekiyor. Aceleyle kumaşa saplanan iğne delik gibi geri dönülmez zararlara sebep oluyor. İğne kullanarak başörtü ya da şal örtmeyi hiç bilmiyorsanız ve çevrenizde tesettürlü kimse yoksa da internet imdadınıza yetişiyor. Yabancı ve Türk youtuberlar öğrenmek istediğiniz her konuda yardımcı olmaya hazırlar, yeter ki doğru kelimelerle arama yapın.

İkinci ve son olarak da doğru iğne seçimi geliyor. Kullanılan iğnenin kalın ve küt uçlu olmaması gerekiyor. İğne ne kadar ince olursa kat kat kumaşın arasından kalıcı delik bırakmadan geçmesi o kadar kolay oluyor. İğne ucunun sivri olması da yine aynı şekilde kolayca kumaş katları arasından geçip başörtüsünü sabitliyor. Uzun iğne tercih edilmesi de daha az iğneyle bütün gün kaymayan başörtü modelleri kullanabilmenizi sağlıyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir