Bakım & GüzellikGenel

So Fly Cosmetics Makyaj Süngeri

Yazar: 12 Şubat 2020 Yorum yok

So Fly Cosmetics makyaj süngeri, kozmetik sektörünün ürünleri deneyip yorumlayan tarafındaki güvendiğimiz isimlerden Sebile Ölmez nam-ı diğer Sebibebi imzası taşıyor.  Marka duyurulduğunda So Fly Cosmetics ürünlerinden ilk gözüme çarpan Poff Poff Sponge oldu. Süngerin yumuşaklığı sosyal medya hesaplarında paylaşılan video ve fotoğraflarda kendini belli etse de bu kadar güzel bir doku beklemediğimi itiraf etmeliyim. Senelerdir severek kullandığımız beauty blender fiyatları üç hanelere geçiş yapmışken yüzümüzü güldürmeye gelen makyaj süngeri güncel fiyatı 39,90 lira.

Makyaj Süngeri Islak ve Kuru Kullanılabiliyor

Minik kalp detayı ve canlı pembe renk tonuyla gönülleri çalan Poff Poff Sponge, kuru ve ıslak kullanılabiliyor. Sitesinde kuruyken toz, ıslakken sıvı ürünlerle kullanılması öneriliyor. Islatıldığında pembe bir bulut yavrusuna dönüşüyor ve hacmi neredeyse iki katına çıkıyor. İlk yıkamada bile renk vermeyen sünger yağsız temizleme jeli ya da beyaz sabunla pratik bir şekilde temizleniyor. Temizleme aşamasında yumuşak yapısından dolayı yırtılmaları önlemek adına dikkat etmek gerekse de çok uzun zaman almıyor. Kuru hali beauty blender ile aynı olan makyaj süngeri ıslak kullanımda ondan çok daha fazla büyüyor. Denediğim tüm beauty blender muadili ürünler içinde açık ara en yumuşağı olan makyaj süngeri, dokusuyla beauty blenderın önüne geçiyor.

Poff Poff Sponge Kolay Temizleniyor

Kuru ciltli olduğum için toz ürünlere pek elim gitmediği için bu konuda yorum yapamıyorum fakat kapatıcı, fondöten, krem allık ve aydınlatıcı uygulamasından oldukça memnun kaldım. Islak kullanımda epey büyük hale geldiğinden hızlıca makyaj yapıp evden çıkmayı sağlıyor. İlk birkaç kullanım sonrası gördüğüm tek olumsuzluk; yumuşaklığından dolayı sivri kısmı göz altı, burun kenarı ve dudak çerçevesi gibi alanlarda içeri göçüp net bir sonuç almayı zorlaştırıyor. Alışılagelmişin ötesindeki yumuşaklığı yırtılmasından korkmama sebep olsa da şu ana kadar böyle bir sorunla karşılaşmadım.

Bu konu da ilginizi çekebilir: Hindistan Cevizi Yağı ile Saç Açma Yöntemi

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir