AktüelGenel

Uber’i Bir de Benden Dinleyin

Yazar: 18 Ekim 2018 Yorum yok

Uber bütün dünyanın severek kullandığı konforlu ulaşım araçlarının başında geliyor. Yabancı dizi ve filmlerde bile sürekli adı geçen Uber bir süredir ülkemizde de hizmet veriyor. Türkiye’ye geldiğini duyunca sevinip uygulamasını indirdikten sonra yaşadıklarıma gelince işte onlar duyduğum memnuniyet hikayelerine şüpheyle yaklaşmama sebep oluyor.

Hevesle uygulamayı indirip kart bilgilerimi girdim ve araç talep ettim fakat bulunduğum bölgede hizmet veren araç bulunamadı. İki kez daha taksiye alternatif bulma umuduyla uygulamayı açsam da araç bulamayınca tarafımdan unutuldu gitti. Birkaç hafta sonra bankadan Uber’in kredi kartımdan yüklüce bir miktar çekmeye çalıştığı mesajı geldi ve Uber maceram başlamadan sona erdi. Para çekilmeye çalışılan seyahat ben İstanbul sıcağında kavrulurken Meksika sınırlarında gerçekleşmiş fakat kartımda bakiye olmadığından gerçekleşmemişti.

Bu olayın akabinde yine benimle aynı dönem üyelik açan kardeşimin kartından da benzer şekilde Uber ödemesi yapıldı, bankayla görüşülüp tutar askıdayken kardeşime iade edildi. İki kez aynı firma tarafından benzer şeyler yaşanmasıyla üyelikler silindi, uygulama silindi ve memnun olduğunu yazıp duran binlerce insan hayretle izlenmeye başlandı. Aradan epey zaman geçmesine rağmen hala Uber kullanmaya cesaret edemediğimi belirtip yaşadıklarımızın kulağınıza küpe olmasını umuyorum.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir