La Casa De Papel son zamanların en son konuşulan dizisi olarak devam edip etmeyeceği sorularıyla ikinci sezon finalini yaptı. 2018’e damgasını vuran dizi alışılmış amerika yapımlarının arasından sıyrılıp kısa sürede hayran kitlesi oluşturdu. İdealist hırsız grubunun sistemi atlatmak için hazırladığı kusursuz planın işlendiği dizinin yayınlanan 19 bölümü bir haftalık zaman akışını tempo düşürmeden işliyor. Ortalama bir saatlik bölümleri yabancı diziler için uzun sayılsa da aksiyon ve aşk dengesi kurulduğundan zamanın nasıl geçtiği anlaşılmadan izleniyor.

dizi önerisiHer bölümü film tadında ilerleyen İspanya yapımı La Casa De Papel içerdiği alt mesajlarla da kapitalizme sosyalist tokadı indirmeyi ihmal etmiyor. Dizinin sembolü haline gelen Salvador Dali maskelerinden her bölümde sürekli söylenen Bella Ciao şarkısına kadar bütün detaylar sosyalizmi desteklerken kapitalizmi yerden yere vuruyor. Ahlaklı dolandırıcılık ilkesinin sınırlarını belirleyen dolandırıcı kadrosu asla kimseye zarar vermemeyi ilke edinirken zarar görüp halkın sempatisini kazanan konumuna erişiyor. Kısa sürede polisin entrikalarını ortaya çıkararak kahraman konumuna gelen hırsız çetesinde en çok kimin sevildiği tartışmalı olsa da nefretleri üzerine toplayan Tokyo konusunda bütün dünya aynı düşünceleri paylaşıyor.

İçerdiği mesajlardan dolayı devam etmeyeceği konuşulan dizinin 6. bölümde ikinci sezon finali yapması hayranlarına veda ettiğinin sinyallerini verse de henüz resmi açıklama gelmedi. Son ana kadar klasik soygun hikayeleriyle görülmemiş detayları harmanlayarak hayran bırakan dizinin ezberlenmiş sonu aceleye gelmiş izlenimi verdiğinden zirvede bıraktığı düşünülüyor. İnsanları ekrana kitlemenin gerçekleri olduğu gibi gösteren haberler olmadığı anlayan ekibiyle La Casa De Papel izledikten sonra akıldan çıkmayan ender yapımlar arasında yer alıyor.

4 Comments

 • Kenar Yazarı dedi ki:

  Öncelikle söylemek isterim ki blogunuza taşıdığınız neredeyse bütün film ve diziler birbirinden güzel ve seçilmiş. Paylaştığınız film ve dizileri içeriklerine girmeden başlıklarını okuyarak gidiyordum ki la casa de papel dizisinin afişini görene kadar.
  La casa de papel izlediğim en kaliteli yabancı dizilerden bir tanesi oldu. Oyuncu kadrosu ve konuşulan dil hiç alışık olmadığımız türden olsada diziyi izlerken yabancılık çekmedim ve bir anda ısındım.
  Kaliteli bir yazar kadrosunun elinden çıktığı her halinden belli olan la casa de papel dizisinin şu an yeni sezonunu çekmeye çalışılıyor. Dizinin son bölümünde derin bir oh çektim için bir yandan mutluyken dizinin araya girmesinden dolayı da açıkçası üzüldüm. La casa de papel dizisinin yeni bölümlerini sabırsızlıkla bekliyorum.

 • ali simsekoglu dedi ki:

  Soluksuz izlediğim diziler arasında la casa de papel de yer alıyor, dizi kendisini soluksuz seyrettiriyor. güzel dizi yapmışlar izlemeyen arkadaşlar var ise la casa de papel dizisini muhakkak izlemelerini tavsiye ediyorum.

 • Esra dedi ki:

  her ne kadar dizi izlemeyi pek sevmesemde bu dizi beni sardı,
  ilk olarak arkadaşım tanıştır diziyle, şimdi soluksuz izliyorum.

 • Halil dedi ki:

  La casa de papel dizisinin yeni sezonunu yakından takip ediyorum bu sezon cıktığı gibi bitirdim çok severek takip ediyorum gerçekten inanılmaz güzel bir dizi. Yeni sezon ne zaman çıkcak bilmiyorum la casa de papeli en kısa sürede tekrardan izlemeyi düşünüyorum bu aralar boş vaktim var öyle değerlendirmek istedim 🙂

Leave a Reply