Yabancı film tavsiyesi yaparken izlemekten keyif aldığım filmleri tercih ediyorum. Hüngür hüngür ağlayarak içimi dışıma çıkaran dram filmlerine pek değinmiyorum. Aynı şekilde izledikten sonra evdeki tüm ışıkları açmama sebep olan korku filmlerini de es geçiyorum. Fakat bu defa bireysel olarak hem eğlendiğim hem de duygulandığım bir filmi sizlerle paylaşıyorum.

Acayip Güzelim Filminin Konusu Ne?

Beden olumlama hareketi tüm dünyayı etkisi altına alırken akımın kaymağına göz koyan Holywood “Acayip Güzelim” filmini seyirciyle buluşturdu. Günlük yaşamında fazla kiloları yüzünden öz güven eksikliği yaşayan Renee karakterini Amy Schumer canlandırıyor. Kuyrukta beklerken insanlar önünü kesiyor, sırası gelse bile fit kadınlarla ilgilenenlerden kendine muhatap bulamıyor. Erkekler Renee yanlarından geçerken varlığını fark etmiyor derken her şeyi değiştiren sihirli dokunuş gerçekleşiyor! Görünmez kadının küllerinden sarışın bir afet doğuyor ve olanlar oluyor.

yabancı film tavsiyesi

İtiraf etmem gerekirse Renee korsesinin içinde aynada kendine bakarken kendi hayatım gözümün önünden geçince göz yaşlarımı tutamadım. Bazen aynada kendime bakmak gibi basit görünen alışkanlıklar dünyanın en zor şeyi haline geliyor.  Kendimi imha etmemin zorlu yol ayrımlarının dışa vurumu olan çatlakların vücudumda bıraktığı korkularım kadar derin izleri İstanbul SEO görmek zamanla daha da zorlaşıyor. Senelerdir omuzlarımdan atmayı başaramadığım ağır yük her geçen gün ağırlaşmaya devam ediyor. Kendi öz güven eksikliğim hakkında söyleyebileceğim sayısız şey olsa da asıl konuya dönüp “Acayip Güzelim” ile devam ediyorum. Renee Barrett, kendini tıpkı diğerleri gibi gördükten sonra olduğu mükemmel kadına dönüşüyor. Kendi elinden tutuyor ve düştüğünde yine kendini yerden kaldırıyor.  Kendine kötü davranmayı bıraktığında sihir gerçekleşiyor, hiçbir şey önünde engel oluşturmuyor. Komedi filmi olduğunu biliyorum fakat satır araları okunduğunda “Acayip Güzelim” izleyende acayip güzel hisler uyandırıyor. 

Yabancı Film Tavsiyesi

Since we have body positivity campaigns all over the globe, big old Holywood gave it a try and served us “I Feel Pretty” in a gold platter. Amy Schumer, as a woman struggling with insecurity in her everyday life just because she is more then flesh and bones. People cut the line in front of her, men don’t notice her, and than the magic happens! Blonde bombshell raises from the ashes of an invisible woman because something hit her, hit her hard.

I have to confess my life flashed before my eyes and I sobbed a little when she cried in front of the mirror wearing nothing but spanx. Sometimes, looking at myself in the mirror is the hardest thing. Seeing my self destruction streching my skin and leaving marks as deep as my deepest fears. That heavy load on my shoulders I’ve never been able to shake off all those years. Believe me there are tons of things I can talk about me but I’m here to talk about “I Feel Pretty” so lets move on. Renee Barret (Amy Schumer) becomes the great woman she is after treating her self like others. She holds her own hand and give a tap on her own shoulder when she fall down. When she stop being mean to her self magic comes within and nothing stands in her way. I know it’s a comedy movie but if you read between the lines “I Feel Pretty” will make you feel pretty about yourself.

4 Comments

Leave a Reply