Bad Seeds film listenize ilk sıradan girmeyi hak ediyor. Her sahnesinde insanın kalbini ısıtan Bad Seeds Netflix Filmleri arasında yer alıyor. 2018 yılında seyirci karşısına geçen Fransa yapımı film, 1 saat 40 dakikadan oluşuyor. Orjinal adı “Mauvaises Herbes” çevrelerindeki herkesin umudu kestiği bir grup gencin başından geçenleri anlatıyor.

Bad Seeds Filmi Ne Anlatıyor?

“Kötü Tohumlar” Victor Hugo’nun “Ne kötü ot, ne de kötü adam vardır. Yalnız kötü çiftçi vardır.” alıntısıyla başlıyor. Ardından sorunlu gençlerle ilgili başka bir alıntıya dönüyor: “Unutmayın, sorunlu bir çocuk, sorunları olan bir çocuktur.”

Dolandırıcıdan eğitimciye dönüşen baş kahraman Kherion tarafından yazılan ve yönetilen, bu acı tatlı kurtuluş hikayesi Paris banliyölerinde geçiyor. Dışlanmışlar ve herkes tarafından kötü olarak yaftalananlar hakkında bir mesaj iletmek istiyor. Bu nedenle sık sık aforizmalara yer veriliyor.

Kheiron cüzdanları ve kalpleri çalan eski bir sokak çocuğu olan Wael karakteriyle seyirci karşısına geçiyor. Oyuncu yönetmen stand-up komedi alanında adını duyurduktan sonra Bad Seeds ile farklı bir yol izliyor. Kötü Tohumlar”da sinsi sinsi ilerliyor. Usta oyuncu Catherine Deneuve, Wael’i evlat edinen annesi ve sahte çanta işinde uzmanlaşan Monique karakterine hayat veriyor. Monique’in eski bir tanıdığı olan Victor, anne oğulu suçüstü yakaladığında, genç suçluları rehabilite etmeye çalışan organizasyonuna katılmayı kabul etmedikleri takdirde suçlamada bulunmakla tehdit ediyor. Asıl olaylar da bundan sonra başlıyor.

Wael’in öğrencilerini öğrenmeye ikna edebilmek uğruna onlara dolandırıcılık sanatını da öğretmeye ikna oluyor. Problemlerini paylaşmaktan çok problem çıkarmaya alışan altı öğrenci sıkıntılarını Wael’den saklamak için ellerinden geleni yapıyor. Sahipsiz küçük bir çocuk olduğu zamanlardan tüm sıkıntılara alışık Wael ise her birinin sorununu çözmek için uğraşıyor.

Bad Seeds komedi kategorisinde bulunan bir film için şaşırtıcı derecede ölüm içeriyor. 90’larda Lübnan’da mahalleye yapılan saldırı, geride çok sayıda ceset bırakıyor. Bir asker yatağın üstüne oturup sigara içerken yatağın altına sinmiş halde gördüğümüz küçük çocuk yıllar sonra bambaşka birine dönüşüyor.

Bad Seeds Film Müzikleri

Ghada Ghanem – Nami Nami

Nancy Ajram – Mashy Haddy

Anders Johan Greger Lewen, Anders Paul Niska, Sven Tore Erik Berglund – Cocktails For Two

Glenn Keiles – Umzingeli

Johnny Scott – Loretta

David Rose – The Little House

Omar Souleyman – Warni Warni

Extreme Music – The Homiez (feat. Hunnit)

Joachim Walker, Marc Williams – Daiquiri Days

Goldmund – Sometimes

Marrik – Mashrou’ Leila

Alt-J – Dissolve Me

Barakazik – La Java

Parov Stelar – Booty Swing

Johann Strauss – Die Fledermaus Op. 362

Lyonel Bauchet – Introduction To Lunacy

Thierry Westermeyer – Sticky Weather

Malo – Let It Go

Netflix Film Önerileri için linke tıklayabilirsiniz.

Leave a Reply