Genel

Akıllı telefon

By 12 Temmuz 2015Mart 14th, 2019No Comments

https://www.youtube.com/watch?v=PsH9wGB_Acs

Otobüsteyim kulağımda kulaklık, elimde telefon whatsapp grubundaki arkadaşlarımla yazışıyorum. Grup temel fıkrası tadında bir türk, bir rus, bir pakistanlı, bir de arap var. Dünyanın dört köşesinden birbirimize sürekli fotoğraflar gönderdiğimiz grup sayesinde her şeyden haberdar olduğumu düşünerek gülümsüyorum.

Dinlediğim şarkı bitiyor, sonraki şarkıya geçerkenki sessizlikte arkamdan gelen sesleri duyuyorum. İki kişi küfürlü hakaretli kavgalarının orta yerinde aralarında kalanları geçerek birbirlerinin üstüne yürümeye çalışıyorlar. Tartışma neden çıktı, ne zaman kavgaya dönüştü bilmiyorum.

İnşirah suresini okurken camdan dışarı bakıyorum yoldan çıkıp bariyerlere çarpmış arabanın üstünden duman çıkıyor ve ambulans acı çığlığıyla yol açmaya çalışıyor. Dünyadan haberdar olduğumu düşünürken ne kadar yanıldığımın ağır farkındalığıyla omuzlarım düşmüş iniyorum otobüsten.

Halimin, halimizin kısacık filmini yapmışlar. Keyifli seyirler demek pek uygun düşmüyor ne yazık ki. Ben yarın akşama kadar telefon kullanmamaya çalışacağım bakalım kaç saat sürecek zaferim?

Leave a Reply