Ayla vizyona girmeden aylar önce fragmanını gördüğüm an gitmeye karar verdiğim filmlerden olsa da talihsiz serüvenler yüzünden vizyon sonuna yetişebildim. Türk filmlerine olan inancımı yattığı derin uykudan kaldıran Ayla 27 Ekim tarihinde seyirci karşısına geçti. Gişe rekorları kıran film %97 beğenilme oranıyla birçok yabancı yapımı geride bırakırken izleyen herkesi duygulandırdı. Ağla Ağla Maskara yazı dizisinin ikinci filmi olmaya hak kazanan Ayla gerçek hayat uyarlaması hikayesiyle beni benden aldı. Filmin ağlatan değil keyif veren bir zaman dilimi olması gerektiğini düşündüğümden Incendies’in ardından biyografi niteliği taşıyan filme gitmeden edemedim.

İzleyen herkesin hüngür hüngür ağladığını söylediği filmde başrol oyuncusundan yan karakterine kadar bütün kadrosunda usta isimler yer alıyor. Süleyman komutanın gençliğini canlandıran İsmail Hacıoğlu Ayla’nın çocukluğu rolündeki Kim Seol ile kalpleri ısıtıyor. Küçücük yaşıyla yılların oyuncularıyla yarışacak performans sergileyen Ayla’yı seyrederken göz yaşlarına hakim olmak mümkün değil. Babam ve Oğlum filmindeki baba karakteri üstüne yakışan Çetin Tekindor bir kez daha baba tanımının kanlı canlı örneği oluyor. Fi dizisinde yıldızı parlayan Büşra Develi Süleyman’ın vefalı eşi Nimet’in gençliğini canlandırıyor.

Çoğunluğu daha önce büyük projelerde yer alan tiyatrocu ağırlıklı kadrosuyla Ayla her sahnesinde görsel şölen sunuyor. Eğreti kalan tek bir karakter dahi bulunmasa da şüphesiz ki en etkileyici sahneler baba kız arasında geçenler oluyor. Filme giderken ağlayacağımı tahmin ettiğimden daha önce de severek kullandığım Essence I Love Extreme suya dayanıklı maskarayı tercih ettim. Tombul kıl fırçasıyla tüm kirpikleri tek tek boyayan maskara tek katta doğal bir görünüm için yeterli oluyor. Kat kat uygulandığında topaklanma sorunu olsa da kirpikleri birbirine yapıştırmadığı için temiz bir fırçayla fazlalık alınabiliyor.

Essence eskisi kadar indirime dahil edilen markalar arasına dahil edilmese de normal fiyatı 15 lirayı geçmediğinden kampanya beklemeyi pek de gerektirmiyor. Ağlama gibi durumlarda alt kirpiklerden dahi akmayan ve kuruyup dökülmeyen maskara çok hafif üst göz kapağına bulaşıyor. Deniz ve havuzda dahi kullanılabilecek kadar yüksek performans sergileyen I Love Extreme gün boyu kirpiklerin düşmesini de engelliyor.

One Comment

  • Sevda dedi ki:

    İlk izlediğimde Hüngür Hüngür ağlamıştım muhakkak izlenecekler filimlerin arasında şiddetle tavsiye ederim izlemeyenlere

Leave a Reply