Kuru ciltliler bilir bazen tereyağını yüzünüze boca etme fikriyle boğuşmak zorunda kalırsınız. Losyon sürmek isteseniz elinize sıkıp yüzünüze dokunana kadar zerresi kalmaz. Krem sürseniz ilk katı yetmez ikinci katı yapış yapış olur. Direk yağ sürseniz cildiniz emmeyi reddedip kusar. Kuru ciltli olmak başlı başına sıkıntılı bir süreçtir ve bu yolda akla hayale gelmeyecek her türlü ürüne yer vardır. Uzun yıllardır deneme yoluyla derdime derman bildiğim kremin formülü değiştirildiğinden beri yüzümü güldüren ilk kremin Himalaya markasından çıkacağı aklıma gelmezdi. 

Gratis’e özel markalar arasında yer alan Himaya bitkisel içerikli ve uygun fiyatlı ürünleriyle kampanya zamanında rafları talan edilenlerin başında geliyor. Bayram seyran indirimlerine dahil edilen markalar arasında sık sık görsek de ürünleri tavsiye edildikçe popülerliği artan Himalaya ürünleri akıl almaz bir hızla tükeniyor. Son yapılan tüm ürünlerde %50 indirim kampanyasını görür görmez yaptığım internet araştırmalarında karşıma çıkan Intensive Moisturuzing Cream’i yanılmıyorsam 5 liraya aldım.

Yabancı güzellik gurularının uygun fiyatlı yüz kremi olarak gösterdiği kremin ambalajında el, vucüt ya da yüz kremi gibi bir ibare yer almıyor. En kötü ihtimalle elime sürerim diye düşünerek aldığım krem yoğun nemlendirme vaadini yerine getiriyor. Yapış yapış olmadan anında emilip daha da kurutmadan uzun süre yüzümü yumuşacık yapan Intensive Moisturuzing kremin indirimsiz fiyatı 10 lira. Az bir miktarı yeterli olduğundan kolay kolay bitecek gibi de durmuyor. Gün içinde abdest aldıkça yüzünü nemlendirmesi gerekenler için cilt bakımı tuzlu olabiliyor. Siz de benim gibi tekrar tekrar uygularken içim acımasın ama etkisi de geçmesin diyorsanız bu mavi boncuğa bir şans verin.

One Comment

Leave a Reply