Aile arasında yerli komedi filmlerinin içler acısı gidişatını tersine çeviren girişiyle sinema severleri salonlara çekmeyi başardı. Umutsuzca beklediğimiz gerçek komediyi izleyiciyle buluşturan film kısa sürede yaptığı gişeyle de ne kadar beğenildiğini kanıtladı. Severek izlediğimiz Avrupa Yakası ve Yalan Dünya dizilerindeki oyunculara yer veren kadrosuyla Star Wars Son Jedi filmini sollayan Aile Arasında milli gurur olma yolunda ilerliyor. Türk filmlerinin düşük gişe yapma sebebinin sanılanın aksine yabancı film merakından gelmediğinin kanıtı olan Aile Arasında hiçbir sahnede falso vermiyor.

Gülse Birsel’in film senaristliğine geçiş yaptığı filmde aradan geçen sürede oyunculuğunun da geliştiğini görmek mümkün. Avrupa Yakası ve Yalan Dünya’daki gibi başrolü çalmadan başrol olmayı başaran Birsel genizden konuşmasıyla sinirleri bozan Mihriban karakterini canlandırıyor. Takıntılı ve kırılgan Fikret karakteriyle izleyici karşısına geçen Engin Günaydın kahkaha attırmaya kaldığı yerden devam ediyor.

Müzikhol vokalisti Solmaz Demet Evgar ile ete kemiğe bürünürken genelde güldürse de bazı sahnelerde ağlamaya kadar götürüyor.Başından sonuna kadar salondaki herkesin kahkahalara boğulduğu film vizyondayken kaçırılmaması gereken yerli yapımların başında geliyor. Alıştırıldığımız bel altı şakaların ve yerli yersiz küfrün olmadığı Aile Arasında ailece gidilecek bir film olmasa da ebeveynlerin deşarj olmasını sağlayacak keyifli alternatiflerden.

One Comment

  • Kenar Yazarı dedi ki:

    Aile arasında filmi son yıllarda izlediğim en kaliteli Türk yapımı filmler den bir tanesidir. Komedi alanında çekilen ve ailecek izlenebilecek bir dizi olan aile arasında filmi beni izlerken keyiflendirdi.
    Karakterlerin rollerine sığındıkları, çıkardıkları filmden dolayı çok belli oluyor. Filmi izlerken hem eğlendim hem de güldüm. Belaltı esprilere dayanarak insanları güldürmeye çalışan filmlerden değil. Tabii söylediklerimden belli altı esprilerin olmadığı anlaşılmasın.
    Sanırım şimdiye kadar 4 kere izlediğim aile arasında filmini yakın zamanda tekrar izleyeceğim. 🙂

Leave a Reply