Pendik hezimetinden birkaç gün sonra yer: Fatih Fevzipaşa Caddesi, bu defa gerçekten de nişan elbisesi bulacağımı düşünüyorum çünkü gafil avlanacağım yabancı bir yerde değilim, burası Fatih senelerdir gidip geldiğim semt. Aradığımı bulacağımdan adım gibi eminim! Üstelik elimde mağaza listesiyle gitmişim! (büyük beden abiye fatih)

İlk durak Cengiz Aktürk, abiye bölümünün önünde grup halinde sohbet eden çalışanların yanından geçerek elbiselere bakmaya başlıyoruz fakat kimse yanımıza gelmeyince gidip yardım istiyorum.

-Büyük beden abiye elbiseleriniz hangileri?

-48 beden elbise üretmiyoruz yalnız.

???????????

İlk olarak 48 beden değilim -ki mesele bu değil- velev ki 48 bedenim en büyük bedeni bana gösterme zahmetine girildiği taktirde olur mu olmaz mı tahmin edebilirim öyle değil mi? Ne de olsa 15 saniye bakma lütfunda bulunulan vücudun içinde epeydir yaşıyorum.

Cengiz Aktürk sonrası moralim bozuk ama bundan öte şaşkınım.

cengiz-aktürk-mağazaları_mini

Tavsiye üzerine arayıp bulduğumuz Tuay Karaca ile aynı binadaki Meyranur Butik ikinci durak. Burada iki parçadan oluşan bir elbise beğeniyorum. Poplin boydan elbise üstüne aynı renkte şifondan pelerin denilebilecek bir parça çalışılmış. Şifon kumaşta çekmeler var, üstündeki taş görünümlü altın rengi plastik işlemeler yer yer dökülmüş.

myr

– Elbisenin fiyatı ne kadar acaba?

– 500 TL

-Elbiseden elinizde başka var mı?

-Tek kaldı haftaya yenileri gelecek fakat onların fiyatı 600 TL olacak.

-Pelerinin arkasında çekme var öndeki taşlar da tam değil bu durumdaki elbise mi 500 TL?

-Müşteriler giyip çıkarırken takılmıştır muhtemelen önde dökülen taşları kim farkedecek zaten dökülenler belli olmuyor ki.

???????

Alenen defolu ürüne sezon fiyatı verip bir de e canım taş görünümlü plastikleri dökülmüş tamam da belli olmuyor ki cevabı da ne demek? Haliyle Meyranur Butik de ardımızda kalıyor ve Tuay Karaca’ya çıkıyoruz. Burada da fiyatların 1500 TL’den başladığını öğrenmek için yirmi dakika kadar beklememiz gerekiyor.

10689755_368716266616452_7449324744700677859_n

Hezimetler silsilesinin ardından sırada en güvendiğim yer olan Frey Ferrace var. Frey’le ilgili de şunları söyleyebilirim; mağaza çalışanları her zamanki gibi ilgili, modellerinde çizgilerini korumalarına rağmen kumaş ve dikiş kaliteleri eskisi kadar iyi değil, elbiselerin kumaşında yer yer çekmeler var.

Pendik ve Fatih çıkarmalarından sonra kumaş alıp terzi yolunu tutmaya karar vermeseydim tercihim -ne yazık ki kötünün iyisi konumuna düşen- Frey’den yana olurdu.

Mağazaların fiyat kalite oranını dengeleyebildiği, büyük beden müşterilere de özenli davrandığı günlerde görüşmek üzere.

4 Comments

 • Ali Akkuş dedi ki:

  en güzeli pazardan alışveriş yapmak vallahi, birebir orjinal nike tshirtleri bile 15 liraya alıyorum tavsiye ederim 😀

 • seda sarac dedi ki:

  Büyük beden giyenler için herzaman beden bulmak sorun. Bu konuda özel günlerde özellikle arayış içerisine giriyorlar. İzmirde bir kaç tane büyük beden mağazası var. Düşünülmüş ince bir hareket.

 • seda sarac dedi ki:

  Büyük beden kıyafefet bulmak herzaman sorun özellikle özel günler için insanlar arayış içine giriyor . Allahtan izmirde birkaç buyuk beden mağazası var

 • lerzan karabayır dedi ki:

  kötü bir deneyim olmuş. Maalesef böyle firmalar yüzünden alışverişten soğuyorum ben

Leave a Reply