John Wick 2 vizyona girdikten hemen sonra izlemiş olmama rağmen bir haftadır ne yazacağıma karar veremediğimden fikrimi sizlerle şimdi paylaşıyorum. Aksiyon severlerin muhtemelen izlediği ilk filminde emekli tetikçi John Wick piyasadan elini eteğini çekmiş kederli bir adamken köpeğinin öldürülüp arabasının çalınmasıyla yemini bozup sakin hayatına leke sürenlerin peşine düşer. Film tarihinde görülmüş en sadık aşıklardan biri olan Wick ne kadar darbe alırsa alsın asla intikamından vazgeçmez ve sonuna kadar savaşır. Devam filmi niteliğindeki ingilizcesi bölüm iki olan filmde de başladığı işi bitirmenin peşinde olan John’u sevimsiz sürprizler beklemektedir.

john wick

Silah seslerinin para şıkırtısına karıştığı kaymak tabaka mafya dünyasının aranan adamını geçmişi bırakmaz ve kendini yine olayların ortasında bulur. Filmi anlatmadan anlatmaya çalışma safhasını burada bırakıp şahsi fikirlerime geçecek olursam en başta 3D olmaması hayal kırıklığına uğrattı. Aksiyon filmlerinde muhtemel senaryoları tükettiğimizden izlememizi sağlayan şey efektlerle bütünleşen üç boyutlu izleme keyfi. 2017 yılında olduğumuz düşünülünce beklentileri düşürerek gitmekte fayda var. Ah uh vah vuh sesleri arasında kavga eden racona sadık ölümüne saygılı seçkin katil tiplemelerine doyalı epey oldu sevgili yapımcılar. Jilet gibi takım elbisesini giyip kadehi milyarlar eden içkisini yudumlarken bir saniyelik bakışmanın ardından aşağı sokaktaki adamı alnından vuran beyefendi seri katiller ilgimizi çekmiyor. Filmin başından sonuna kadar aklımdan geçen ek şey şayet böyle adamlar gerçekten de varsa neden hala savaşıyoruz? 50 silahlı tetikçinin arasına şarjörlü minicik tabancayla giren biri hepsini öldürüp burnu kanamadan yoluna devam edebiliyorsa neden hala savaşlar var?

john

Filmin bel kemiği karakterlerinden biri olan dilsiz tetikçi rolündeki Ruby Rose maskülen kostüm ve karakteriyle senaryoya. uyum sağlamış olsa da onun da beklenen etkiyi yakaladığını sanmıyorum. Taze yeteneklerin yanı sıra Laurence Fishburne gibi rüştünü ispat etmiş kişilerinde bulunduğu geniş bir kadro olsa da günümüz şartlarında orta karar olmaktan kurtulamamış görünüyor. Oyuncu kadrosu oldukça kaliteli olan filmin senaryo kurbanı olduğunu düşünmekle beraber izlenmeyecek kadar kötü olduğunu da sanmıyorum. İzleyecek başka bir film bulamıyorsanız ya da ne bileyim Kara Murat, Jackie Chan gibi filmleri seviyorsanız buyrun salon sizindir.

Leave a Reply