Me, Myself and I komedi dizilerinin arasından üç zamanlı ilerleyişiyle sıyrılırken henüz dört bölümü yayınlanmış olmasına rağmen 7.0 IMDB puanıyla rüştünü ispat ediyor. 14, 40 ve 65 yaşındaki haliyle gördüğümüz Alex’in hayatı tamamen farklı bir yere taşınmalarıyla değişip şekillenmeye başlıyor. Geçmiş, günümüz ve gelecek arasında gidip gelen dizi 30 dakikalık bölümleriyle sıkıcı olmanın ötesinde keşke daha uzun olsaydı düşüncesiyle sonraki haftayı dört gözle beklemeye sebep oluyor. Alışılagelmiş cinsellikle komedi, küfürle komedi mantığından olabildiğince uzak duran dizi ailecek izlenebilecek yapımlar arasında yer alıyor.

İlk aşk, evlilik, çocuk, iflas, kariyer gibi hayatın bütün önemli anlarına gereksiz detaylarda boğulmadan yer veren Me, Myself and I gülümseten inceliklere sahip yan karakterleriyle kıyamet senaryolarıyla bezeli dizilerin arasından sıyrılıp kendine has bir köşede komedi severlere kucak açıyor. İnişli çıkışlı yaşam sürecini gözler önüne seren dizide aile bağları ve arkadaşlık gibi hayati konulara sık sık yer verilse de dinamiğinden bir şey kaybetmeden hikaye akışı sağlanıyor. Baba kız ilişkisini en sevimli, en savunmasız haliyle seyirciye sunan ve adını tam olarak dilimize çevirmekte kelimelerin kifayetsiz kaldığı dizi henüz ikinci sezon onayını duyurmasa da devam etmesi gereken orjinal yapımlar listesinin başında geliyor.

Üç farklı Alex’in ağzından “Benim adım Alex Riley ve bu benim hayatımın hikayesi” cümlesiyle başlayan trailer patent bekleyen icatlarıyla devam ederek hayaının her döneminden ufak sahnelere yer verse de diziyle ilgili net bir fikir oluşturmaya yetmiyor. Spoiler vermeden dizi tavsiye etmenin engebeli yollarında ilerlerken ecel terleri döksem de hikayenin etrafından dolaşarak ortada kuyu var yandan geç düsturunun sınırlarını aşmadan izleyin, izletin diyerek bu kısa tanıtımın sonuna geliyorum. Fragman dışına çıkmadan anlatabileceğim daha fazla bir şey kalmadığına göre aşağıda yer alan fragmanı beğendiğiniz taktirde pilot bölüme göz atmanızı rica ediyor, dizi tavsiyelerinizi bekliyorum.

Leave a Reply