Genel

Ortada Sıçan

By 12 Temmuz 2015Mart 14th, 2019No Comments
Hiç kitap okuyan iki kişinin ortasına oturup gireceğiniz sınava çalıştığınız oldu mu? Finaller bitene kadar sadece evdeki minik kitapları okuyacağınıza dair kendinize söz vermişken üstelik.
Screenshot_1
Bazen kendimi Fahrenheitta hissetsem de kitap okuyanları görünce musmutlu oluyorum. Midye kabukları yerine kulağınızdan çıkarmadığınız kulaklıklar, dışımızda tekrar edip duran duyurular hele bir de taciz boyutuna ulaşan yarı çıplak reklam afişleri var ki…  Belki kitapları yakmadık ama üşüttük hepsini. Telefonu, tableti kitaplara tercih ettik.
İnternetin kolaylığına alışıp, ansiklopedilere, sözlüklere yüz çevirdik. -Oysa nasıl da güzeldi kahverengi sırtlı Ana Britannicalarımız.-
Otobüste mesajlaşıp, sosyal ağlarda cirit atanlar yer altına inince oyunlardan hıncını alıyor.
mobil-bağımlılık
Kitap okuyanlar da yok değil ama az, azıcık. Ben, iki kitap okuyanın arasına oturmuş, ders çalışması gereken zamanda bunları yazarken telefondan kopamayan damgası yemiş bir garip. Marmaraydan bildiriyorum; sağımda oturan bey Aylak Adam okuyor solumda oturan hanım Leonardo da Vinci. Ben? Ben ders çalışmam gerekirken evde bıraktığım kitabımın hasretiyle bunları yazıyorum.
tGjQq
Günaydın pazartesi, günaydın final haftası, günaydın kitabını evde unutup yoksunluk krizine girenler!

Leave a Reply