Doctor Strange insanın hayal edebileceği bütün ayrıcalıklara sahip olan Doktor Stephen’in yaşadıklarını ele alıyor. Dehşet verici bir trafik kazası ile yüzlerce hayat kurtaran elleri kalem tutamayacak hale gelir. Stephen, batı tıbbında çare bulamayınca kendini fantastik olayların içinde bulur.

Doctor Strange Yıllar Sonra da Aynı Keyifle İzleniyor

Her şeyi mantık ve bilimle çözüme ulaşacağından emin olan doktorun iyileşip mesleğine kaldığı yerden devam etme çabası hayal dahi edemeyeceği güçlere kavuşmasını sağlar. En sevilen Marvel karakterlerinin başında gelen Doctor Strange ve dönüşüm hikayesi vizyona gireli uzun zaman geçse de hala aynı keyifle izleniyor. Dijital çağın tüm nimetlerinden faydalanarak seyirci karşısına çıkan film yan karakterleriyle de göz dolduruyordu. Kahkahalar atarak gülünecek komik detaylara yer verilmese de senaryoya serpiştirilen esprili sahneler yüzü güldürmeye yetiyor.

doctor strange

Sanıyorum ki doksanlar jenerasyonu sinemada en çok bilim kurgu ve doğaüstü sihirli olaylar görmekten keyif alıyor. Doktor Strange bu iki türün kusursuz birleşimini izleyiciye sunuyor. Orijinal hikayeden yer yer kopmasına rağmen yapılan değişiklikler rahatsız etmek yerine daha da zevkli hale getiriyor. Örneğin “bilge kişi” çizgi romanda erkek olmasına rağmen filmde karşımıza kel bir kadın olarak çıkıyor. Filmin en etkileyici sahnelerinde de konuşma şekli ve oyunculuğuyla akıllara kazınıyor. İlk günden beri Doctor Strange hayranı olanların bile desteklediği bu taze kan ilerleyen zamanlardaki  filmler için de umut kapısını aralıyor. Güçlü kadın karakterlere süper kahramanlar dünyasında “bilgeliğiyle” yol açan usta oyuncu birçok farklı ödüle aday gösteriliyor.

doctor-strange-tilda-swinton-ancient-one

Filmin sonlarına doğru devam filmi sinyalleri veren Doctor Strange ile birlikte Marvel hız kesmeyeceğini bir kez daha kanıtlarken aradan geçen senelere rağmen henüz ikinci filmin gelmemesi yürek burkuyor. Infinity War ve Avengers: Endgame’de birkaç sahnede Doctor Strange görünse de ilk film sonrasında başına neler geldiği merak konusu olmaya devam ediyor. Gönül rahatlığıyla izleyip sizlere de önermemi sağlayan en önemli unsurların başında cinsel içeriğe yer verilmemesi geliyor. Sinema sektörünün hedeflenen yaş grubunu değiştirmesiyle gelinen nokta en çok yerli yersiz cinsel içerik ve belden aşağı komediden bıkanlara yarıyor.

Bu konu da ilginizi çekebilir: Prison Break

2 Comments

  • Adelaida dedi ki:

    I blog often and I really thank you for your content. This great article has truly peaked my interest. I am going to take a note of your site and keep checking for new information about once a week.

Leave a Reply