Alkolsüz Mekanlar

Türkiye’nin İlk Alkolsüz Barı: The Crazy Company

Yazar: 20 Ekim 2018 Yorum yok

The Crazy Company Instagram sponsorlu reklam postları arasında dikkatimi çekip gidilecekler listeme eklediğim bir milkshake bar. Türkiye’de bir ilk konseptinin rüzgarını arkasına alıp kısa sürede popüler hale gelen The Crazy Company Kadıköy dershaneler sokağı olarak bilinen bölgede yer alıyor. Burger King, Mc Donald’s gibi dev zincilerde milkshake tüketmeye alışık olanlar için fiyatlar hayli yüksek olsa da görüntü için gelen müşterilerle dolup taşıyor.

Popüler bir yer haline geldiğinden dolayı gidince uzun uzun sipariş alınmasını bekleyip hayli küçük olan mekanda yer bulmaya çalışmak gerekiyor. Gördüğüm kadarıyla 3 kişi tarafından işletilen mekanın iç kısmında maksimum 8 kişilik oturma alanı yer alırken kapıya atılan tabure ve masalarla aynı anda hizmet verilen müşteri sayısı 30’u geçmiyor. 9gag gibi sosyal medya devlerinde paylaşıldıktan sonra patlama yaşadığını sandığım The Crazy Company müşterilerinin çoğunluğunu yabancılar oluşturuyor. Peki neden Kadıköy’ün orta yerindeki ufak bir mekana yerliden çok yabancı turist geliyor? Çünkü The Crazy Company fiyatları 16-48 lira aralığında değişiyor ve eklenen tatlara göre fiyat daha da yükselebiliyor.

Devasa boyutlardaki porsiyonları yerli ve yabancı sayısız çikolata, gofret, bisküvi türevleriyle ve donut, cheesecake, waffle gibi tatlılarla tasarlanıp servis ediliyor. Göze cümbüş, mideye şenlik bünyeye çernobil etkisi yapan milkshakeler ortalama 15 dakikada masanızda oluyor. Kalori bombası niteliğindeki milkshake porsiyonları kişi sayısına göre belirleniyor ve müşteri yalvarsa da büyük porsiyon verilmiyor. Porsiyonların para kazanmak için büyük seçenekle değiştirilmemesi taktire şayan olsa da tek kişilik servis edilen Monster boyun fazla olduğunu düşünüyorum. Üstünde donut,sos ve kremayla gelen Monster içinde seçilen iki ürün haricinde bir de meyve oluyor. İçtikten sonraki birkaç saat çarpıntının yanı sıra kafada uyuşma gibi etkileriyle boğuştuğumuz milkshakelerin daha da kalabalık içerikli porsiyonlarını içenleri tebrik ediyorum. Son olarak evde milkshake yaparken içine katabileceğim malzemeler konusunda ufkumu genişleten The Crazy Company ailesine teşekkür ediyor ve çift olarak gidecek olanlara tek porsiyon sipariş verip paylaşmalarını tavsiye ediyorum.