Avengers Sonsuzluk Savaşı açılış rekoru kırarak üç günde Justice League’i geçti. Marvel tutkunlarının hayranı olduğu bütün kahramanların ortak düşman Thonos’a karşı savaştığı Infinity War yeni bir seriye yeşil ışık yakıyor. Yıllardır bütün kahramanların tek bilek olduğu senaryolar vaat eden Marvel Sonsuzluk Savaşı ile sözünü tutuyor. Doctor Strange, Thor, Iron Man, Spider Man, Star Lord, Black Widow, Scarlet Witch ve daha birçok süper kahramanın biraya geldiği film her sahnesi aksiyonla dolup taşıyor.

Kahraman seçimiyle Y kuşağının gönlünü yaparken espri ve sansür gerektirmeyen içeriğiyle de Z kuşağını hedef alan Marvel Comics tek bir damla kan akmadan nasıl savaşılacağını gözler önüne seriyor. 2 saat 40 dakikalık süreçte ölen sayısız kahramanın toza dumana karışıyor, tek bir sahnede yeşil kan akarken onu da göstermeye kıyamayan Marvel cansız bedeni bulutlar arkasına gizliyor. Hedeflenen izleyici kitlesinin çocuklar olduğu her sahnede belli edilse de çizgi romanlarla büyüyen günümüz yetişkinleri salonları doldurmaya devam ediyor.

Afişte neredeyse bütün kahramanlara yer verilmesi senaryayo değil de hayran kitlesine güvenildiğinin en büyük kanıtı olarak bilboardları süslüyor. Oyuncuların vücutlarını sergilemek yerine canlandırdıkları kahraman özelliklerinin üstünde durulması Sonsuzluk Savaşı’nın sevdiğim tek yanı olarak tarihe geçerken sizleri fragmanla başbaşa bırakıp Jurassic Park Yıkılmış Krallık filmini beklemeye koyuluyorum.

Leave a Reply