Avokado yağı kuru cildime derman arayışlarımın son buluşu olarak cilt bakımı rutinime katılan joker eleman. Yüzümü yıkadıktan sonraki beş dakika içinde nemlendirici bir ürün kullanmadığım taktirde önce gerilmeye başlıyor ardından pul pul dökülüyor haliyle düzenli nemlendirici uygulaması cildim için hayati önem taşıyor. Cilt bakımında sürekli karşımıza sabah ve akşam bakımı olarak iki farklı yoğunlukta seçenek çıksa da hesaba katılmayan bir şey var o da abdest.

Ben de herkes gibi sabah uyandıktan sonra ve gece uyumadan önce yüzümü yıkayıp nemlendiricimi sürüyorum ama benim için yüz yıkama ardından nemlendirme faslı bu iki seferle sınırlı kalmıyor, kalamıyor çünkü gün içinde en az iki kez abdest alıyorum. Haliyle günde ortalama dört kez nemlendirici uygulamam gerektiğinden serum gibi fiyatı üç haneli rakamlardan başlayan ürünler bütçemi sarsmasının yanı sıra kozmetik ürünler cildimi yoruyor. Uzun uzun anlattığım kısır döngüyü kırabilmek adına serum yerine doğal yağlar kullanmayı tercih ederek cep yakmadan cildi yormadan işin içinden çıkıyorum.

Vaatlerini yerine getirmeyen pahalı sayılabilecek bir markanın serumu bitmek üzereyken denk geldiğim avokado yağını hiç düşünmeden sepete attım ve aldığımdan beri her gün kullanıyorum. Avofarm avokado yağı albenili ambalajıyla dikkat çekmesinin yanı sıra az ve öz içeriğiyle de gönüllere taht kuruyor. İçindekiler; avokado yağı. İşte bu kadar basit olması gerekiyor aslında, anlam veremediğimiz kısaltma ve rakamlarla dolu içerikler oturup düşününce pek de mantıklı gelmiyor.

Soğuk sıkım yöntemiyle hazırlanan avokado yağının üstünde salatalarda, soslarda ve hafif kızartmalarda kullanılır yazsa da ben yaklaşık üç aydır cildime uyguluyorum. Aradolu muhteşem pazartesi indiriminden 17.5 ₺ gibi bir fiyata aldığım yağ elime ulaştığında şişesinde ciltte ya da saçta kullanılmasıyla alakalı herhangi bir bilgi göremeyince telaşlansam da Aradolu ekibi suyla karıştırarak disk pamukla uygulayabileceğime dair açıklama yaparak içimi rahatlattı. Saçımda etkisini görecek kadar kullanmasam da yüzüme sürdükçe ellerime ve tırnaklarıma da sürüyorum, normalde soyularak kırılan tırnaklarım avokado yağından sonra hiç kırılmadı. Yüzüme ilk günlerde önerildiği şekilde suyla karıştırarak kullandıktan sonra yağı tek başına kullanmaya başladım ve gönül rahatlığıyla kuru ciltlere öneriyorum.

Leave a Reply