Beauty Blender Micro Mini bütün dünyada makyaj sevenlerin ilk tercihi olan makyaj beauty blender markasının detay için çıkardığı ufak yardımcılar. İkili olarak satılan parlak renkli süngerler orjinal pembe olanın yavrusu diyebiliriz. İnternette herkes bir anda ikonikleşen pembe süngeri övdüğü dönem kararsız kaldığımdan uzun süre fırçalarla makyaj yapmaya devam ettim. Marka ülkemize geldikten sonra denemek için fiyatı daha düşük olan micro miniyi tercih ettim ve aşık oldum.

IMG_3044
Yanlış hatırlamıyorsam benim alışveriş yaptığım sırada siyah versiyonu henüz satışa çıkmamıştı ve pembe renkten hoşlanmadığım için tercihimi mini versiyondan yana kullanmıştım tabi fiyatın biraz daha düşük olması da ayrı bir etkendi. Hali hazırda severek kullandığım makyaj fırçalarım varken bir süngere 50 lira vermek pek de mantıklı gelmemişti, deneyip alabileceğim bir ürün de olmadığından internetteki yorumlara güvenemedim.

IMG_3048Sürekli karşıma çıktığından merakıma yenik düşüp sipariş verdim. Kendi internet sitesi üzerinden satın aldım ve yanlış hatırlamıyorsam iki gün sonra sorunsuz bir şekilde kargo ulaştı. Paketi elime aldığımda boyutu yüzünden şok geçirdiğimi itiraf etmeliyim. Parmağımın bir boğumu büyüklükteki minicik iki süngere 50 lira ödediğimden ufak bir pişmanlık duysam da fotoğraf çeker çekmez denedim ve daha önce almadığıma pişman oldum.

IMG_3049

Micro mini ikilisi göz altı, burun kenarı, dudak çevresi gibi uygulamanın biraz daha dikkat gerektirdiği yerlerde muhteşem pürüzsüz bir sonuç sağlıyor. Fotoğraflarda sol taraftaki ıslak soldaki kuru hali, ıslatınca daha yumuşak oluyor ve cildi kurutmadan sorunsuz uygulama yapıyor. Makyajımın tamamı için kullandığımda biraz el oyalayarak da olsa yine aynı airbrush sonucu yakaladım. Süngerlerden biriyle baz ve fondöten uyguladıktan sonra ikincisiyle krem allık, aydınlatıcı gibi renkli ürünleri uyguluyorum ve yaklaşık beş dakikada bütün makyajım bitiyor.

IMG_3050Gelin makyajımı yaparken göz altı kapatıcısı ve krem far için tercih ettiğim micro mini süngerler boyutundan dolayı kaybolma riski taşıyor. Aldığımdan beri ara ara kaybedip bulsam da sürekli kullanıyorum. Küçük yüzlüyseniz siz de benim gibi mini versiyonu tercih edebilirsiniz fakat şu anda orjinalle micro mini arasında benim aldığım zaman kadar gibi bir fiyat farkı yok, haliyle tercih sizin.

Leave a Reply