Dizi & FilmFilmGenel

Ben Senin Bildiğin Erkeklerden Değilim

Yazar: 21 Nisan 2018 Yorum yok

Ben Senin Bildiğin Erkeklerden Değilim alışılagelmiş erkek egemen dünyasının zirvesinde mutlulukla hayatını devam ettiren Damien’in kadın egemen toplum tecrübesini ele alıyor. Beklenmedik bir anda gözlerini düzeni tersine dönmüş dünyaya adım atan Damien “kadın” konumuna düşerken yaşadıklarına inanamıyor.

Buruk kahkahalarla izlenen film maalesef ki bütün kadınların dünya genelinde her gün karşılaşmak zorunda bırakıldığı rezillikleri içeriyor. Yüzyıllardır süregelen eşitsizliğe ışık tutulan fransız yapımı 98 dakika sürüyor. Orjinal adı Je Ne Suis Pas Un Homme Facile olan 2018 filmi Netflix imzası taşıyor. Güldürürken düşündüren mantıkla kameraya alınan Ben Senin Bildiğin Erkeklerden Değilim her sahnesinde başka bir sorunu ele alıyor.

Kadın ve erkek eşitsizliğini ev, iş ve okul hayatında ayrı ayrı yaşayarak kanıksayan kadınların derdine tercüman olan film işler tersine döndüğünde olabilecekleri de gözler önüne seriyor. Yıllardır toplumsal kodlara işlenerek “normal” haline gelen alışkanlıkların erkekler tarafından yapıldığını görmek mantıksızlığı kavramayı sağlıyor.

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir