Büyük beden gelinlik alışverişinde yolunuz Sancaktepe dolaylarına düştüyse doğru yerdesiniz. Gelinlik avının ikinci oturumuna hoş geldiniz sevgili dostlar. Evlilik hazırlığının şüphesiz en sıkıntılı süreci gelinlik seçimiydi. Ne beyaz eşya ne mobilya ne de evlilikle alakalı herhangi bir şey. Gelinlik bulmakta sıkıntı yaşamamın sebebi bir türlü karar verememek falan değildi üstelik. Sorun büyük beden ve tesettür gibi tek başınayken dahi bulunması zor olan iki şeyi bir arada istememden kaynaklanıyordu.

İstanbul anadolu yakası sakini olarak en az üç dört kez prova için gidip gelmem gerekecek gelinlikçinin avrupa yakasında olmasını istemediğim için yakın çevredeki seçenekleri değerlendirmeye karar verdim ve tavsiye üzerine hayatımda ilk kez Sancaktepe sınırlarına adım attım. Önceki abiye ve gelinlik yazılarımı okumadıysanız aklımda pelerinli ve mümkün olduğunca sade bir model vardı. Gelinlik abartılı olsa da pelerinden ödün vermemekte son derece kararlıydım çünkü nikah karma olacaktı ve günlük hayatta dar kıyafetler giymediğimden düğün günü daracık gelinlikle karma ortamda bulunmanın düşüncesi bile sinirlerimi bozuyordu.

Sancaktepe’de gelinlikçiler aynı cadde üzerinde bulunduğu için tek günde birçok farklı butik gezme imkanı sağlasa da uygun fiyatlı olmasına rağmen başka semtlere bakmanızı öneriyorum. Neden diyecek olursanız ilk olarak büyük beden gelinlik deneyerek görme şansınız yok denecek kadar az. Manken üstündeki gelinliği seçip bedeninize göre çalışılmasını beklemeniz gerekiyor ki denemeden gelinlik almak bana göre çok büyük ve gereksiz bir risk.

Diyelim ki beden sıkıntınız yok ve uygun fiyat için ya da tavsiye üzerine yine de gitmeyi düşünüyorsunuz, bu senaryo için de başka semtleri değerlendirmenizi öneriyorum çünkü hayalinizdeki peri masalını orada bulmanız imkansız. Girdiğimiz bütün gelinlikçiler tozlu, basık ve sevimsizdi. Gelinlik kalıpları o kadar keskin ve sertti ki inanın oradaki gelinliklerin geline ihtiyacı yok ayakları olsa ilk fırsatta semti terk ederler. Kendi göğsü olan gelinlik mi olur? Yapmışlar olmuş, yani olmamış da yapmış bulunmuşlar işte. Sancaktepe gelinlik araştırmasından eli boş döndüğümü söylememe gerek yok sanırım, bütçeniz ne olursa olsun inanın gittiğinizde sizi prenses gibi hissettirecek çok daha kaliteli seçenekler var. Mutlu sona ulaştığım gelinlikçinin hikayesini bir başka güne bırakıp gelinlik arayışınızda kolaylıklar diliyorum.

Leave a Reply