Birkaç ay içinde kar tatili yapmaya karar vermemizin ardından oluşturduğum alışveriş listesinin başında polar ve termal kelimeleri yer alıyor. Sıcak tuttuğu ve hafif olduğu için outdoor etkinliklerde tercih edilen termal ürünler biraz tuzlu olabiliyor. İstanbul hava şartlarında termal kıyafetleri gerektirecek soğuklar olmadığından uygun fiyatlı polara yöneldim ve Decathlon mağazasında tam da aradıklarımı buldum. Büyük beden seçeneği de sunan ender markalar arasında yer alan Decathlon uygun fiyatlı spor ürünleri satıyor. Aklınıza gelebilecek her türlü dalda ihtiyaç duyulan malzemeleri piyasanın altında satmasıyla tanınan marka internet satışı da yapıyor. Sabit kargo ücreti yerine ağırlık bazında fiyat belirleme durumu can sıkıcı olsa da çevrenizde Decathlon şubesi bulunmuyorsa yine de internet mağazasını tercih edebilirsiniz.

Görür görmez rengine de modeline de aşık olduğum boğazlı eşofman üstü 20 liralık fiyat etiketiyle sepette yerini aldı. Siyah mor dışında bir de pembe lacivert rengi olan poların 2 XL’a kadar bedeni bulunuyor. Atkı kullanmaktan nefret ettiğim için boğazlı yaka olması benim için kurtarıcı rolü üstleniyor. Yüksek yaka kıyafetler giyince daralanlar için ise erkek reyonunda yuvarlak yaka olan bir model de yine aynı fiyata yer alıyor.

Daralan bilekleri ve cepleriyle sıcak tutmanın yanında işlevselliğiyle dikkatimi çeken eşofman altı içlik gibi de giyilebiliyor. Fiyatı 30 lira olan polar eşofman son zamanlarda erkeklerde sürekli gördüğüm pantolon modellerine benziyor. Bandana, şapka, boyunluk ve nasıl isterseniz o şekilde kullanılabilen çok amaçlı polar 1o lira olması sayesinde eve benimle gelenler arasında. Sokaktaki 10 kişiden 7’sinin sırtında görmeye alıştığımız sırt çantası ise 14 lira.

Alışverişin eşofman üstünden sonra ikinci yıldızı olan kar botları model olarak albenili olmasa da 55 lira fiyatıyla kasadan eve kadar eşlik edenlerden. Çocuk ve erkek reyonlarında farklı renkleri olan kar botunun giyip çıkarması biraz zahmetli olsa birkaç dakikadan fazla zaman almıyor. Mağazada alışveriş yaparken dikkatimi çeken sıcaklık aralığı, su geçirmezlik oranı gibi özellikler internet sitesinde de yer alıyor. Kullanacağınız hava şartlarına göre bütün ürünleri bu özelliklere göre değerlendirerek işinizi sağlama alabilirsiniz.

 

Leave a Reply