Ekim’in sonuna yaklaşırken aniden bastıran soğuk hava beraberinde yeni bir cilt bakımı rutini getiriyor. Soğuktan kuruyan, çatlayan ve daha da hassas hale gelen cildimiz burunlarımızı kızartıp ellerimizi kurutarak yardım çağrısında bulunuyor. Günlük su tüketimine dikkat ederek cildi içten beslerken dıştan bakımı desteklemek için uygun fiyatlı bir peeling jel ile derdinize derman olmaya geliyorum.


Balkanlardan gelen soğuk hava dalgasının kurutucu etkisinden korunmaya muhtaç hassas cildi alışılagelmiş partiküllü ürünler gibi çizmeden temizleyen Shilibao aktarlarda satılıyor. Cilt tipine göre incili, köpek balığı özlü ve aloe veralı çeşitleri olan Shilibao yüz temizleyici peeling jel sürdükçe ölü deriyi kaldırıp uzaklaştırıyor. Hamamda kese yaparken kirlerden kurtulmanın verdiği rahatlama hissinin plastik tüpe sıkıştırılmış hali olan Shilibao Peeling Jel ciltte kızarıklık gibi sıkıntılara da sebep olmuyor.

Dolar olmuş bilmem kaç lira pazardan kozmetiğe kadar her şeye zam gelmişken kuaförde manikür ve pedikür yaptırdığınız zamanları özledikçe kullanabileceğiniz jel topuk ve kütikül temizliğinde de harika işler çıkarıyor. Bütün yaz terlik ve sandaletlerle kuru sıcağa maruz kalan ayakları tekrar yumuşacık günlerine döndüren Shilibao ponza taşı ve törpünün verdiği zararı da önlüyor. Son zamlarla fiyatı 45 lirayı bulan Sally Hansen Instant Cuticle Remover sevenler için de epey uygun fiyatlı bir alternatif olan Shilibao peeling ortalama 25 liraya satılıyor. Manikür etkisini canlı kanlı  görmek isterseniz Instagram hesabımda paylaştığım video öncesi sonrası ve uygulama şekliyle izlenmeyi bekliyor.

2 Comments

  • Hatice dedi ki:

    Şu Peeling işine bir türlü başlayamadım, ne zamandır yapayım diyorum ama bir türlü olmuyor. Bu yöntemi deneyeceğim

Leave a Reply