Nakliye Firmaları Eşya Taşıma Dışında Hangi Hizmetleri Vermektedir?

Evden eve nakliyat firmaları sadece ev taşınma hizmeti değil, taşınan ailelerin ve bireylerin ihtiyaçlarını giderecek farklı hizmetlerde sunmaktadır. Bu hizmetler firmaların tecrübe ve eleman sayılarına göre değişkenlik arz edebilmektedir. İnsanlar genellikle yeni taşındıkları evlerdeki birtakım eksiklikleri gidermek ve bazı noktalarda ise değişiklikler yapmak ister. Nakliye hizmeti sunan firmalar insanların bu ihtiyaçlarını bildikleri için farklı yeteneklere ve tecrübelere sahip elemanlar ile çalışırlar. Tecrübeli elemanlar nakliye öncesi ve sonrası evrelerinde insanların ihtiyacı olan hizmetleri sunarak onları bu tür zahmetlerden kurtarırlar. Artık günümüzde birçok nakliye firması, evden eve taşıma hizmeti yanı sıra bu tür hizmetlerde sunmaktadır. Bu hizmetleri her firma aynı derecede verememektedir. Bazı firmalar ise yalnızca nakliye hizmeti sunmaktadır. Nakliye firması seçerken ihtiyaçlarınız doğrultusunda bir firma seçmeniz bu noktada önem arz etmektedir. Evden eve nakliye firmaları taşıma işlemi dışında ne gibi hizmetler vermektedir?

Nakliye Öncesi Hizmet

Nakliye firmaları genel olarak taşınan insanların evinden, taşınacakları yeni eve eşyalarını ulaştırmaktadırlar. Bu süreçte çalışanlar eski evdeki eşyalara zarar gelmeyecek şekilde ambalajlayarak kırılma ve çizilmeleri önleyecek birtakım tedbirler alırlar. Ayrıca evde ahşap dolap, kitaplık, gardırop gibi monteli ev eşyalarını de monte ederek düzenli bir şekilde istiflemektedirler. Eğer evinizde hassas ve değerli eşyalarınız bulunuyor ise bunları daha düzgün ambalajlamalı ve nakliye firmasını bu eşyalar hususunda uyarmanız gerekmektedir. Bu eşyalarınızın yanı sıra eğer muhabbet kuşu, köpek veya evcil kediniz bulunuyor ise bunlar hakkında da ayrı bir bilgilendirme yapmanız gerekmektedir. Nakliye öncesi doğru bilgilendirmeler yaparak ve çalışanlara verilecek doğru direktiflerle zararsız ve rahatça yeni evinize taşınabilirsiniz.

Nakliye Sırasında Hizmet

Taşınma işleminin en önemli noktalarından bir tanesi de taşınma sürecidir. Bu süreçte nakliye firmalarının eşyaları taşıyacağı araçlar, nakliye şoförünün gideceği adresi iyi bilmesi, nakliye sırasında asansör mü yoksa merdiven mi kullanılacak bu noktalar oldukça mühimdir. Nakliye işlemi başlamadan önce firma ile nakliye sözleşmesi yapmanız oldukça önemlidir. Bu nakliye hizmetinin yanı sıra size güvenlik sağlar. Eğer firmalar sizinle sözleşme yapmaya yanaşmıyor ise nakliye sonrasında çeşitli sorunlar yaşadığınızda mağduriyetinizi gideremezsiniz.

Nakliye Sonrası Hizmet

Nakliye hizmeti dışında firmaların verdiği en büyük hizmetler genellikle taşınma sonrası gerçekleşmektedir. Genel olarak yeni taşınılacak evlerde birçok şey arızalı olabilmekte ve evlerdeki başı şeylerin tamir edilmesi gerekmektedir. İnsanlar taşınma işlemi tamamlandıktan sonra evde bir sorun yaşanmasını istemez bu sebeple evdeki eksiklerin ve sorunların giderilmesi için nakliye firmalarından yardım isteyebilir. Nakliye firmaların insanların bu tür ihtiyaçlarını giderebilmek amacıyla daha çok yeteneğe sahip çalışanlar ile çalışmaktadırlar. Örneğin su tesisatı, elektrik, çilingir, boyacı, kapıcı vb. birçok vasfa sahip çalışanları bulunabilmektedir.

Yeni taşınılacak evlerde zaman zaman kullanılmadığı için elektrik ve su tesisatları arızalanmış olabilmektedir. Nakliye sonrası evlerinde rahatça yerleşmek isteyen aileler bu tür ihtiyaçlar için nakliye firmalarından hizmet alabilirler. Eğer taşınacağınız evin boyası gelmiş ise veya kapıları bozulmuş ise yine aynı şekilde nakliye firmasından hizmet alarak bu ihtiyaçlarınızı rahatlıkla giderebilirsiniz.

Taşınma Sürecinde Eşya Depolama

Evden eve nakliyat firmalarının verdikleri bir diğer önemli hizmet ise kuşkusuz eşya depolama hizmetidir. Eşya depolama hizmeti sahip olduğunuz eşyalarınızı belirli bir süre zarfında nakliye firmalarına ait olan ve eşyalarını muhafaza etmek için özel olarak üretilmiş eşya depolarında dilediğiniz süre boyunca saklama hizmetidir. Bu hizmet genellikle taşınma işlemi uzun süren veya yurt dışına çıkacak olan kişilerin tercih ettiği bir hizmettir. Eğer sizde taşınmak istiyorsunuz fakat eşyalarınızın belli bir süre saklanması gerekiyor ise bu hizmetten yararlanabilirsiniz.

1+1, 2+1 ve 3+1 ev eşyaları için ayrı ayrı depolara sahip olan nakliye firmaları eşyaların miktarı kadar sizlere bir fiyatlandırma sunacaktır. Eşya depolama hizmetini size en yakın nakliye firmasının deposunda yapabilirsiniz. Böylece depolama sürecinin ardından kolaylıkla eşyalarınızı yeni evinize kısa sürede taşıtabilirsiniz. Ümraniye evden eve nakliyat firmaları sahip oldukları eşya depoları ile eşyalarınızı istediğiniz süre zarfınca muhafaza eder ve ihtiyacınız olduğunda tekrar eşyalarınızı istediğiniz noktaya taşır. Eşya depolama hizmeti alırken depoların yakınlığı, depoların nasıl olduğu, ne kadar güvenilir olduğu gibi hususlara dikkat etmelisiniz.

güvenilir şehirler arası evden eve nakliye firmaları

Leave a Reply