So Fly Cosmetics makyaj süngeri, kozmetik sektörünün ürünleri deneyip yorumlayan tarafındaki güvendiğimiz isimlerden Sebile Ölmez nam-ı diğer Sebibebi imzası taşıyor. Sebile marka duyusunu yaptığında So Fly Cosmetics ürünlerinden şeker pembesi rengiyle ilk gönlümü çalan bugünkü misafirimiz Poff Poff Sponge oldu. Süngerin yumuşaklığı sosyal medya hesaplarında paylaşılan video ve fotoğraflarda kendini belli etse de beklentilerimin çok daha üstünde bir dokuya sahip olduğunu itiraf etmeliyim. Satılmaya başladığı günden beri çok severek kullandığım beauty blender fiyatı üç basamaklı sayılara geçiş yaparken yüzümüzü güldürmeye gelen makyaj süngeri güncel fiyatı 39,90 lira.

Kuru Poff Poff Makyaj Süngeri – Kuru Beauty Blender

Makyaj Süngeri Islak ve Kuru Kullanılabiliyor

Kuru kullanıma da ıslak kullanıma da uygun olan Poff Poff Sponge, minik kalp detayı ve canlı pembe renk tonuyla pamuk şekerini andırıyor. Sitesinde kuruyken toz, ıslakken sıvı ürün uygulaması öneriliyor. Islatıldığında pembe bir bulut yavrusuna dönüşen makyaj süngerinin büyüklüğü neredeyse iki katına çıkıyor. İlk yıkamada bile renk vermeyen sünger yağsız temizleme jeli ya da beyaz sabunla pratik bir şekilde temizleniyor. Temizleme aşamasında yumuşak yapısından dolayı yırtılmaları önlemek adına dikkat ederek çekmeden yıkamak gerekse de çok uzun zaman almıyor. Kuru hali beauty blender ile aynı olan makyaj süngeri ıslak kullanımda ondan çok daha fazla büyüyor. Denediğim tüm beauty blender muadili ürünler içinde açık ara en yumuşağı olan makyaj süngeri, dokusuyla beauty blenderın önüne geçiyor.

Islak Poff Poff Makyaj Süngeri – Kuru Beauty Blender

Poff Poff Sponge Kolay Temizleniyor

Kuru ciltli olduğum için toz ürünlere pek elim gitmediği için bu konuda yorum yapamıyorum fakat kapatıcı, fondöten, krem allık ve aydınlatıcı uygulamasından oldukça memnun kaldım. Islak kullanımda epey büyük hale geldiğinden hızlıca makyaj yapıp evden çıkmayı sağlıyor. İlk birkaç kullanım sonrası gördüğüm tek olumsuzluk; yumuşaklığından dolayı sivri kısmı göz altı, burun kenarı ve dudak çerçevesi gibi alanlarda içeri göçüp net bir sonuç almayı zorlaştırıyor. Alışılagelmişin ötesindeki yumuşaklığı yırtılmasından korkmama sebep olsa da şu ana kadar böyle bir sorunla karşılaşmadım.

Bu konu da ilginizi çekebilir: Hindistan Cevizi Yağı ile Saç Açma Yöntemi

Leave a Reply