Fi sosyal medyada paylaşım rekorları kıran kitap üçlemesinin ilki olarak internet dizisi formatında birinci sezon finalini yaptı. İzlenme rekorları kıran Fi dizisi ilklere imza atan Azra Kohen’in kaleme aldığı kitaptan uyarlandı. Oyuncu kadrosunda Berrak Tüzünataç, Ozan Güven, Mehmet Günsür ve Serenay Sarıkaya gibi güçlü isimleri toplayan dizi nefes kesen finaliyle veda etti. Eylül ayında ikinci sezonu beklenen Fi internetten televizyona geçiş yapacağı haberleriyle ortalığı karıştırsa da 9 Kasım saat 17:00’te geri dönüyor.

fi dizisi

Türkiye’nin Netflix’i olma yolunda sağlam adımlar atan Puhu Tv’de sevenleriyle buluşacak dizi kaldığı yerden Çi adıyla devam ediyor. Rtük denetimine tabi tutulmayan internet dizisi hakkında olumlu ve olumsuz eleştiriler yapılsa da dikkat edildiğinde TV dizilerinden daha masum görünüyor. Televizyonda üvey babasının tacizine uğrayan genç kıza inanmayan öz annesi evladını yetiştirme yurduna kapatıyor. Genç kadın tecavüzcüsüne aşık olup evlilik hayatı sürdürüyor. Eşini aldatıp evlilik dışı çocuk yapan mafya babası herkesten çok daha fazla saygı ve empati görüyor. En az elli yaşındaki zengin adam aşık olduğu reşit olmayan hamile genç kızı korumak için evleniyor. Annesine inat babası yaşındaki zengin adamla evlenen genç kadın kısa bir süre sonra eşinin yeğeniyle evlilik dışı ilişki yaşıyor.

can manay

Bütün bu senaryolar televizyonun en çok izlendiği “prime time” adı verilen akşam kuşağında yer alırken hiçbir karakter küfretmiyor, sigara içmiyor. Her türlü ahlaksızlığın ince ayrıntılarının işlenerek sapıklara eğitici fikirler sunan diziler izlenme rekorları kırarken Fi en büyük ayıp sayılıyor. Genç kuşağın çiçekli sigara düzenlemesine baş kaldırısı sayılacak izlenme sayısına ulaşan Fi dizisinin hayranları katlanarak artıyor. Renk paletinden çekim tekniklerine kadar her türlü detaya özen gösterilen dizi istendiğinde kaliteli işler çıktığının kanıtı olarak tahtını koruyor. Yeni bir çağın habercisi olan Fi dizinin ardından yenileri gelecek gibi görünüyor. Cinselliğe bel bağlamayan senaryolar henüz piyasada yer almasa da kaliteli senaryo ve oyuncu kadrosu çevresinde şekillenen projeler hayal olmaktan çıkıyor. İnternet dizisinin sahne atlama özgürlüğünü sağlayan dizide +18 sahneleri izlemek seyircinin tercihine kalıyor.

One Comment

  • Tolga KAYACAN dedi ki:

    Çok heyecanlı başladığım fi hüsranla sona erdi keşke tv dizisi olsa entrikanın bol olduğu bir diziydi. Umarım çi biraz da olsa uzun soluklu olur.

Leave a Reply