Dizi & FilmFilm

Kingsman The Golden Circle

Yazar: 7 Ekim 2017 Yorum yok

Kingsman The Golden Circle halal gücünde sınır tanımayan silah ve aksesuarlarla ezberlenmiş karakter normlarını harmanlayan İngiliz yapımı Kingsman serisinin son filmi. Collin Firth sevenleri sinema salonlarına çeken gizli servisin ardından ikinci filmde beklenmeyen bir süprizle Elton John rolünü canlandırmak üzere Elton John’u kadrosuna katmayı başaran kralın adamları güçlü kadronun hayati önemini kavrayan yapımların başında geliyor.

Vizyona girme sürecindeki iki yıl içinde aşırılığından hiçbir şey kaybetmeyen ingiliz ajanların yaşamına dahil olan amerikalı kovboy ajanlar ivme kazandırsa da son durak serisinden alışık olduğumuz ortadan ikiye bölünen insanların olduğu sahnelerle senaryo ağdalı bir hal alıyor. Son yılların tekrarlanan mizah detayını ufak çaplı cinsellikle harmanlayan film sektörde popüler olan bütün temaları işlemeye çalışırken izleyiciyi kaybediyor.

İngiliz aksanını sevenler için altyazılı olarak keyif verici ve akıcı olan film ender rastlanan kötü kadın karakteriyle benzerlerinden ayrılıyor. Mutlaka izlenmesi gereken filmler listelerinde yer almasa da yaz döneminde vizyonda görmeye alıştığımız çöp filmler arasından sıyrılarak keyifle izlenebilecekler arasında yer alan Kingsman uyuşturucu bağımlılığına başkan tarafından getirilen radikal çözümle hayati bir konuya parmak basarak dikkatleri gerekli meseleye çekmeyi başarıyor.

Amerikan propagandasından uzak kalmayı başaran ilk filmin ardından altın çemberde sürüdeki yerini alan kralın adamları fragmanlara da dahil edilen amerikan bayrağı ve özgürlük heykeli detayıyla kardeş ülke mesajı verirken son sahnelerde amerika ingiltereyi kanatları altına alan babacan ağabey rolüne bürünüyor. Kafa karışıklığının 104 milyon dolarlık faturası olarak beyaz perdeye taşınan film son çırpınış olarak üçlemeye tamamlayacak gibi görünse de centilmenlik adına geçmişteki yerini alacağı umuluyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir