Büyük Beden TesettürGenel

Anadolu Yakası Büyük Beden Gelinlik Avı

Yazar: 2 Ağustos 2018 1 Yorum
ucuz gelinlik

Büyük beden gelinlik yazı serisinin en önemlisi olan “mutlu son” kardeşimin internette yaptığı araştırmalar sonucunda ortaya çıktı. Avrupa yakasında gelinlikçileriyle tanınan Fatih ve anadolu yakasında uygun fiyatlı gelinlik seçenekleriyle bilinen Sancaktepe hüsranlarının ardından bir umut Bağdat Caddesi’ne doğru çıktık yola. Tanıdık vasıtasıyla gidilen tamamen yerli gelinlikçilerden 5.000 lira gibi indirimli fiyatlar aldıktan sonra yabancı, tasarımcı ve caddeli Oleg Cassini‘den çekindiğimizi itiraf etmeliyim.

ucuz gelinlik

İnternet sitesini inceleyip telefonda randevu aldığımız sırada ölçü bilgisi, vücut tipi, istenilen model gibi sorular yöneltildi ve beklenen gün gelip çattı. Her ne kadar Oleg Cassini internet sitesinde 1.000 liradan başlayan fiyatlar olsa da yabancı ve tasarımcı özelliğinden dolayı evdeki hesabın çarşıya uymama ihtimali yüksekti. Önceki gelinlikçi maceralarında büyük beden giydiğim için gelinlik deneme fırsatı olmadığından en azından hangi modelin yakıştığını anlamayı umarak mağazadan içeri girdik. Mağazaya gider gitmez telefonda konuştuğumuz kişi tarafından kapıda karşılandık ve prensesler gibi ağırlandık. Fotoğraf çekmemize karşı çıkmadılar, annemle kardeşimin rahat edebileceği şekilde oturma alanı olan kabin ayarladılar, tesettürlü olduğum için bulunduğum kata erkek görevli almadılar…

ucuz gelinlikEvlilik hazırlığı sürecine girdikten sonra herkesin tatlı yorgunluk dediği zaman diliminin sinir harbi içinde geçtiğini anlamak çok da uzun sürmüyor. Bilinmezliğe doğru hızla ilerlerken gelinlik gibi hata kabul etmeyen bir konuda sizi rahatlatıp yönlendirecek bilinçli bir ekiple çalışmak hayati önem taşıyor. Oleg Cassini Bağdat Caddesi şubesi için bütün konularda kefil olsam da avrupa yakasındaki alışveriş merkezi şubesindeki sevimsiz deneyimimi es geçemem. Markanın profesyonel ve her bütçeye uygun olması önemli bir etken olsa da şubelerdeki ekiplerin cana yakınlığı ve sizi anlayabilmesi kırılma noktasını oluşturuyor. 34 bedenden 50 bedene kadar deneyerek ve her aşamasına dahil edilerek gelinlik almak isteyenlerin mutlaka bakması gerekiyor. 50 bedene kadar dense de gelinliğin arkasındaki kapanma kısmına yaptıkları işlem sayesinde 3 bedene kadar genişletme sağlanabiliyor. Beğendiğiniz model ne kadar açık olursa olsun istediğiniz kol ve yaka modeliyle asla anlaşılmayacak şekilde kapatılıp tesettür gelinlik haline getiriliyor.

ucuz gelinlikPeki hiç mi olumsuz tarafı yok? Elbette var. Benim gibi pelerinli gelinlik istiyorsanız ve bu gelinlik pelerinin tesettürü artıran şekilde olmasında ısrarcıysanız bunu pek anlamıyor ve büyük bir inatla sallanan kumaş parçalarını andıran manasız bir aksesuar dikiyorlar. Pelerin konusunda kesin kararlıysanız kesinlikle üstüne basa basa istediğiniz modeli kabul ettirmelisiniz. Kendi pelerin modellerinde diretip iki kez istemediğim pelerini diktikten sonra daha fazla kumaş masrafı yapamayacaklarını söyleyip pelerin kumaşını bana aldırdılar mesela. Takı kesesi ve türban sözlerinde de durmadılar maalesef ve türban kumaşını da ben aldım. Takı kesesini tamamen plandan çıkarıp gelinliği teslim alırken sorduğumuz için mağazadaki alakasız bir keseyi verdiler ki onun da kalitesi gerçekten de kendilerine yakışmıyordu. Gelinliği teslim etmeleri gereken günü erteleyerek gereksiz bir gerginlik ortamı oluşturdular ve teslim alacağımız gün yaklaşık 4 saat sokaklarda beklettiler… Olumlu ve olumsuz taraflarını değerlendirerek karar vermek sizin elinizde olmakla beraber en azından deneme esnekliğinden dolayı Oleg Cassini listeye dahil edilmesi gereken gelinlikçiler arasında yer alıyor.

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
trackback
Hanımzade | Tesettür Blogları ve Moda Fotoğrafçılığı | Abiye Tesettür Giyim

[…] Anadolu Yakası Büyük Beden Gelinlik Avı […]