Büyük beden gelinlik yazı dizisinin en önemlisi olan “mutlu son” kardeşimin internette yaptığı araştırmalar sonucunda ortaya çıktı. Avrupa yakasında tesettür gelinlik mağazalarıyla tanınan Fatih ve Anadolu Yakası’nda uygun fiyatlı gelinlik seçenekleriyle bilinen Sancaktepe hüsranları sonrasında Bağdat Caddesi’ne doğru yola çıktık. Tanıdık vasıtasıyla gittiğimiz tesettürlü gelinlik mağazasında 5.000 lira gibi fiyatlar alınca yabancı, tasarımcı ve caddeli Oleg Cassini’den çekindiğimizi itiraf etmeliyim.

büyük beden gelinlik

Büyük Beden Gelinlik Deneyebileceğiniz Prenses Rüyası

İnternet sitesini inceleyip telefonda randevu aldığımız sırada ölçü bilgisi, vücut tipi, istenilen model gibi sorular yöneltildi ve beklenen gün gelip çattı. Her ne kadar Oleg Cassini internet sitesinde 1.000 liradan başlayan fiyatlar olsa da yabancı ve tasarımcı özelliğinden dolayı evdeki hesabın çarşıya uymama ihtimali yüksekti. Firmanın tesettür gelinlik tasarımı olmaması da ayrı bir soru işareti oluştursa da kapatma işlemi yapıldığı söylendi. Önceki gelinlikçi maceralarında büyük beden gelinlik aradığım için deneme fırsatı olmadığından en azından hangi modelin yakıştığını anlamayı umarak mağazaya gittik. Telefonda konuştuğumuz kişi tarafından kapıda karşılandık ve prensesler gibi ağırlandık. Fotoğraf çekmemize karşı çıkmadılar, annemle kardeşimin rahat edebileceği şekilde oturma alanı olan kabin ayarladılar, tesettürlü olduğum için bulunduğum kata erkek görevli almadılar…

tesettür gelinlikEvlilik hazırlığı sürecine girdikten sonra herkesin tatlı yorgunluk dediği zaman diliminin sinir harbi içinde geçtiğini anlamak çok da uzun sürmüyor. Bilinmezliğe doğru hızla ilerlerken gelinlik gibi hata kabul etmeyen bir konuda sizi rahatlatıp yönlendirecek bilinçli bir ekiple çalışmak hayati önem taşıyor. Oleg Cassini Bağdat Caddesi şubesi için bütün konularda kefil olsam da avrupa yakasındaki alışveriş merkezi şubesinde yaşadığım sevimsiz deneyimi unutmuş değilim. Markanın profesyonel ve her bütçeye uygun olması önemli bir etken olsa da şubelerdeki ekiplerin cana yakınlığı ve sizi anlayabilmesi kırılma noktasını oluşturuyor. 34 bedenden 50 bedene kadar deneyerek ve her aşamasına dahil edilerek gelinlik almak isteyenlerin mutlaka bakması gerekiyor. 50 bedene kadar dense de büyük beden gelinlik arkasındaki kapanma kısmına yaptıkları işlem sayesinde 3 bedene kadar genişletme sağlanıyor. Beğendiğiniz model ne kadar açık olursa olsun istediğiniz kol ve yaka modeliyle asla anlaşılmayacak şekilde kapatılıp tesettür gelinlik haline getiriliyor.

Kurumsal Sosyal Medya Yönetimi Pazarlama alanında daha yenilikçi bir yaklaşımıyla hem Web Site Tasarımı ve Sosyal Medya Yönetimi ile firmanıza yeni değerler kazandıracak. Google Ads ile daha fazla müşteri çekebilir ve Satışlarınızı arttırabilirsiniz. Arama Motoru Optimizasyonu yani SEO

büyük beden gelinlikHayalinizdeki Tesettür Gelinlik için Israrcı Olun

Peki hiç mi olumsuz tarafı yok? Elbette var. Pelerinli gelinlik istiyorsanız ve pelerinin tesettürü sağlayacak şekilde olmasında ısrarcıysanız bunu pek anlamıyorlar. Büyük bir inatla sallanan kumaş parçalarını andıran manasız bir aksesuar dikiyorlar. Pelerin konusunda kesin kararlıysanız mutlaka üstüne basa basa istediğiniz modeli kabul ettirmelisiniz. Kendi pelerin modellerinde diretip iki kez istemediğim pelerini diktiler. Sonra daha fazla kumaş masrafı yapamayacaklarını söyleyip pelerin kumaşını bana aldırdılar ki dönüp baktığımda bunun kabul edilir bir yanı yok.

Takı kesesi ve türban sözlerinde de durmadılar mesela ve türban kumaşını da ben aldım. Takı kesesini tamamen plandan çıkarıp gelinliği teslim alırken sorduğumuz için mağazadaki alakasız bir keseyi verdiler ki onun da kalitesi gerçekten çok kötüydü. Gelinliği teslim etmeleri gereken günü erteleyerek gereksiz bir gerginlik ortamı oluşturdular. Teslim alacağımız gün yaklaşık 4 saat sokaklarda beklettiler… Olumlu ve olumsuz taraflarını değerlendirerek karar vermek sizin elinizde. Şimdi evleniyor olsam Oleg Cassini mağazasında model olmakla beraber en azından deneme esnekliğinden dolayı Oleg Cassini listeye dahil edilmesi gereken gelinlikçiler arasında yer alıyor.

Bu konu da ilginizi çekebilir: Büyük Beden Gelinlik – Fatih

One Comment

Leave a Reply