Merve Dağlı For Ladies uzun zamandır radarımda olan fakat mağaza yeri ve fiyatları dolayısıyla cesaret edip alışveriş yapmadığım bir markaydı. Büyük beden başlı başına bulunmaz hint kumaşı kulvarında ilerlerken işin içine bir de tesettür detayı girdiğinde ortalık tamamen karışıyor. Yerel pazarda yok sayılan genç büyük beden kesim terzi insafına bırakılırken neyse ki arada birkaç marka sesimizi duyuyor. Geçtiğimiz günlerde Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen Zeruj Fest vasıtasıyla nihayet markayla tanışma fırsatı buldum.

yeni-urunler

Büyük beden kıyafetlerin üretim aşamasında kalıptan satışa kadar zorlu bir süreç söz konusu. Hedef kitle dar, büyük beden çalışan atölye az kalıp çıkaran daha da az. Bütün bunlar maliyeti yükselten şeyler olduğundan firmalar işçilik ve kumaş kalitesinden ödün veriyor. Değeri düşüren bütün bu faktörleri bir kenara bırakıp kendi çizgisinde ilerleyen yerli bir marka görmek kesinlikle umut verici. Markanın genç bir kadın girişimciye ait olmasıysa yapılan işi taçlandıran bir başka detay. Rahat edeceği ürünleri terzisine diktirip kendine saklamak yerine marka oluşturup müşteriye sunan Merve Dağlı’nın yolu açık olsun.

koleksiyonn

Festivalde aldığım ürünlere geçecek olursam ilk olarak standa gitme sebebim olan yağkut ceket var ki internet sitesinde festivalden daha düşük fiyatla satışta. Oldukça geniş kalıplı bir modeli olan ceketin tercih ettiğim rengi örme kumaştan oldukça rahat ve şık. Modeli sayesinde omuzlarım dar olmasına rağmen tadilat gerektiren herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

yağkut ceket

İkinci parça ise hanım elbise. Normal şartlar altında elbise giymeyen biri olmama rağmen renk ve modeline bayılarak hiç düşünmeden aldım. Tok ve farklı bir kumaşı var dokusu daha önce gördüğüm kumaşlara benzemiyor ama baharda kullanmak için ideal olduğunu düşünüyorum. Ürün fotoğraflarında yer vermeseler de cep detayı var ki bence kullanımı kolaylaştıran detayların başında geliyor.hanım elbise

Ceket ve elbise dışında bir de siyah krep tunik aldım fakat sitede görünmediği için yazıya dahil edemiyorum. Festival sonrasında internet sitesinde de indirim yapıldığını görünce tunik pantolon takım aldım gelmesini bekliyorum o da bir başka günün konusu olsun. Aldıklarımın üstümde duruşunu görmek için instagram hesabıma göz atabilirsiniz.

Leave a Reply