Uzun süren sessizlikten sonra kağıt kokulu, boya lekeli bir yazıyla karşınızdayım. Mesele derin, okullar açılıyor. Söz konusu kırtasiye alışverişi olduğunda alışverişten nefret eden bünyem “onu da al!” “o defteri de al!” çığlıkları atıyor. Evde kullanmaya kıyamadığım defter sayısının konuyla hiçbir ilgisi yok elbet hepsini kullanacağım günler gelecek. Kırtasiyeye girdiğimde adeta zaman duruyor ve saatlerce oyalanmanın sonunda çoğu ilkokul çocukları için üretilmiş malzemelerle kasaya gidiyorum. Az sonra görecekleriniz de çeşitli kırtasiye reyonlarında geçirilmiş mesut zamanlarımdan bana kalanlar.

fiyat
Küçükten büyüğe başlamak gerekirse washi tape lakaplı desenli bant sevimliliğinden ötürü elbet kullanacak bir yer bulurum diyerek aldıklarımdan. Genel olarak kırtasiyelerde tanesi 0.50 TL fakat eskinin bir milyoncularında çok daha uygun fiyata bulmanız mümkün.

Bir milyoncu ganimeti olan 1.5TL’lik fiyatıyla hayrete düşüren kamera şeklindeki kalemtıraş ise daha ziyade fotoğraf çekimlerinde kullanmak için alıp kalem açmaya gönlümün elvermeyeceği güzellikte. Varsın sıkıcı düz kalemtıraşlar kalem açsın değil mi?

IMG_3662
2 TL’ye aldığım Nova marka kuru boyaları da itiraf etmek gerekirse muhtemelen kıyıp kullanamayacağım ama planım okula giderken fosforlu kalemler yerine yanımda taşımaktan yana. (Üsküdar Gençler Kırtasiye)

Bir diğer 2 TL’lik minik ise smiley defter. Çatır çatır msn kullandığımız zamanlardan emanet smiley canım smiley seni kıyıp da nasıl kullanacağım smiley? (Office 1 Superstore)

Gelelim sol köşenin 4 TL’ye aldığım beyaz kanatlı güzelleri mandallara paketinde 8 adet var fakat ben en sevdiklerimi fotoğrafa dahil ettim, onları da notları tutturmak için kullanmayı düşünüyorum. (Paşabahçe Mağazaları)

IMG_3664

Beklenmeyen kitap taşıma durumlarına önlem olarak aldığımız katlanabilir çanta ise desen ve rengiyle ayrı çanta içinde çanta sevimliliğiyle ayrı gönüllere taht kuruyor. Rakiplerinden sağlamlığıyla öne geçen güzellik 4 TL olan fiyatıyla taliplerinin cüzdanını yormuyor.(Rossmann)

Aymaz tavırlarına bayıldığım Umur marka Snoopy defter ve yine Umur’un Marvel karakterli defterleri her biri 5.50 TL. (Nezih Kitap Kırtasiye)

Defterlerin şahı tasarım harikası pembe uyku gözlüklü defter ise 6.5 TL. Uyku gözlüğü çıkarıldığında altından yorgun gözler kendini gösteriyor. Bir de kıyıp kullanırmışım? Tövbeler olsun! (Office 1 Superstore)

IMG_3673
Uzun süren ahşap mini kuru boya avının aranan kanıysa %70 indirim sayesinde 7 TL’ye afili bijuteriden bulundu. İndirim bitmeden yetişin a dostlar ya da yetişmeyin yedeklemeyi düşünüyorum. (Accessorize)

Detox sularının, serin içeceklerin yeni fenomeni My Bottle şişe 20 TL. ( Buradan ulaşabilirsiniz )

Benden bu kadar sayın seyirciler Madam Kişot’un okula dönüş alışverişini okumak için sizi şöyle alalım.

One Comment

Leave a Reply