DiziDizi & FilmGenel

Once Upon a Time

Yazar: 1 Aralık 2016 Yorum yok

Once upon a time çocukluğumuzdaki bütün hikayeleri tek çatıda toplayan, kostümlerinden oyuncularına kadar bütün detaylarıyla türünün tek örneği. Pamuk prenses, güzel ve çirkin, kül kedisi, frankenstein, alaaddin ve diğerleri… Hepsinin ayrı ayrı filmleri, çizgi filmleri, animasyonları ve kitapları olmasına rağmen bir arada oldukları dizide izlemek paha biçilemez. Üstelik çocukluğunuza kadar gitmenize de gerek yok cesur, karlar ülkesi gibi milenyum karakterleri de dahil olmak üzere bütün peri masallarını birbirine bağlayan dizi altıncı sezonunu yarıladı.

snowDeveler tellal pireler berber iken yaşayan karakterleri tek tek kendi zaman ve hikayesinden birbirine bağlantılı olaylarla koparıp Storybrooke isimli kasabada toplayan dizi, kahramanlarla kötücül karakterlerin amansız savaşının devam ettiği günümüz dünyasında geçiyor. Pamuk prensesi elinde cep telefonu televizyon karşısında izlemek kulağa şaşırtıcı gelse de peri masallarının günümüze taşınmış olması diziye daha da bağlıyor.

storybrooke

Bildiğimiz asıl hikayelerden rahatsız etmeyecek sapmalarla olay örgüsü sağlamlaşırken bir sonraki bölümde olacakları merakla bekleyeceksiniz. Uzun soluklu olması sebebiyle karakterlere bağlanıp, çocukların ergenliğine şahit olacağınız dizide sabit karakterlerin etrafında şekillenen maceralara dahil olan sayısız kahraman bulunuyor. Her bölümünü aynı heyecanla izlediğim Once Upon a Time zamanla tadı kaçan yapımlardan biri değil. Sezonlar zorlama değil, bölümler bir saate yakın olmasına rağmen izlerken sıkmıyor aksine nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Bütün bunların ötesinde cinsel öğelere fazla yer vermediği için izlerken sahne atlama ihtiyacı duymadan izleyebileceğiniz sayılı dizilerden.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir