Yabancı dizi önerileri arasında yazmaya kıyamadığım dizilerin başında Once Upon A Time geliyor. Bir yandan herkes izlesin istiyorum bir yandan da kimse bilmesin. Once upon a time çocukluğumuzdaki bütün hikayeleri tek çatıda toplayan, kostümlerinden oyuncularına kadar bütün detaylarıyla türünün tek örneği. Pamuk prenses, güzel ve çirkin, kül kedisi, frankenstein, alaaddin ve diğerleri tek hikayede harmanlanıyor. Hepsinin ayrı ayrı filmleri, çizgi filmleri, animasyonları ve kitapları olmasına rağmen bir arada oldukları dizide izlemek paha biçilemez. Üstelik çocukluğunuza kadar gitmeniz de gerekmiyor. Cesur, karlar ülkesi gibi milenyum karakterleri ve daha niceleri de dahil olmak üzere bütün peri masallarını birbirine bağlayan dizi yedinci sezon finaliyle kapanışı yaptı.

once upon a timeDeveler tellal pireler berber iken yaşayan karakterlerin kendi zaman ve hikayesinden kopup Storybrooke isimli kasabada toplanmasıyla olaylar başlıyor. Dizi, kahramanlarla kötücül karakterlerin amansız savaşının devam ettiği günümüz dünyasında geçiyor. İyilerin iyilikleri kadar kötüleri kötülüğe iten hikayelere de yer verilen dizi hiçbir karakterden rol çalmadan hayatlarını anlatıyor. Pamuk prensesi elinde cep telefonu televizyon karşısında görmek ilginç gelse de peri masallarının günümüze taşınmış olması diziye daha da bağlıyor.

once upon a time book

Her gece dinleyerek büyüdüğümüz asıl peri masallarından tamamen farklı olmasına rağmen ilginç bir şekilde rahatsız etmeyen sapmalarla karakterler birbirine bağlanıyor. Geçen her dakikada olay örgüsü daha da sağlam hale gelirken bir sonraki bölümde olacaklar merakla bekleniyor. Bitmesin diye yavaş izlemeye çalışırken kendinizle savaş verip daha yavaş izleme çabasına sebep oluyor. Dizinin uzun soluklu olması sebebiyle karakterlerle gönül bağı kurulan ve çocukların ergenliğe giriyor ve bebekler büyüyor.

yabancı dizi önerileriSabit karakterlerin etrafında şekillenen maceralara dahil olan sayısız kahraman işleri içinden çıkılmaz hale getirip izleme keyfini artıyor. Her bölümünü aynı heyecanla izlediğim Once Upon a Time zamanla tadı kaçan yapımlar arasında yer almasa da son sezonu tartışmalı sayılabilir. Sezonlar zorlama değil, bölümler bir saate yakın olmasına rağmen izlerken sıkmıyor ve aksine nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Bütün bunların ötesinde cinsel öğelere çok fazla yer vermediği için sahne atlama ihtiyacı duymadan izleyebileceğiniz sayılı dizilerden.

İlginizi Çekebilir

Yabancı Dizi Önerileri: Utopia

Leave a Reply