Genel

Oriflame – Linchao Zhang Koleksiyonu

Yazar: 30 Nisan 2017 Yorum yok

Piyasada amansız büyük şal arayışımızı duyan isim bu kez oldukça uzaklardan geliyor. Oriflame trend ödülü sahibi asyalı genç tasarımcı Linchao Zhang yağmur sonrası duyulan huzurlu kokudan esinlenerek tasarladığı aksesuar koleksiyonuyla sıcak havalarda ihtiyacımız olan iki temel parçayla kurtarıcı olmakta kararlı görünüyor. Şal, güneş gözlüğü, kolye ve küpeden oluşan Linchao Koleksiyonu tasarımcının esinlendiği huzurun renklerini taşıyor.

Mavi ve morun ön plana çıktığı koleksiyonda en sevdiğim parça şüphesiz ki altı farklı şekilde kullanılabilen şal,180×120 cm olan şalın incecik kumaşı ve içindeki renkleriyle bütün yazın vazgeçilmezi olacağını şimdiden söyleyebilirim. Standart şalları 180×70 cm olduğunu düşünürsek neredeyse iki katı genişlikteki Linchao büyük şal arayışıma gökkuşağı tadında bir çözüm sunuyor. İçinde turuncu, sarı, yeşil, mavi, mor ve beyaz renklerin tamamı sulu boya dokusuna benzer yumuşak geçişlerle kullanıldığından her renk kıyafetle kusursuz uyum sağlıyor. Pareo olarak kullanmak isterseniz oriflame youtube kanalındaki videoyu izleyebilir ya da ürün içinde gelen görsel kitapçıktan farklı modeller deneyebilirsiniz.

Şalın pareo kullanımını kolaylaştıran kolye ise altın, pembe ve siyahın klasik uyumuna iri düğüm ve zincir detayıyla marin havası katıyor. Modern ve klasik arasındaki sınırın tam ortasında duran kolye tek başına da koleksiyonun diğer parçalarıyla kusursuz bir renk uyumu yakalıyor. Günlük hayatta kolye kullanan biri olmadığımdan başörtü aksesuarı olarak değerlendirmeyi düşünüyorum.

Sarı, yeşil ve turuncu renk detayı bulunan kedi güneş gözlükleriyse koleksiyonda öne çıkan bir diğer parça. Audrey Hepburn siyah beyaz filmlerinde gördüğümüz kedi gözlükler sandık kokulu nostaljiyi bir kenara bırakıp rengarenk halleriyle geri dönüyor. Bronz tende muhteşem duracak gözlüklerin içindeki renklerin siyahı bastırmayacak şekilde kullanılarak bütün ten renkleriyle uyumlu hale getirilmesi de keyifli bir detay.

Koleksiyonun son parçası ise birbirinden farklı şekilde tasarlanmış küpeler. Takım, uyum kelimeleri tarihe karışırken birbirinin aynısı küpeleri kim ne yapsın? Yazın eğlenceli ruhuyla uyum sağlayan küpelerin biri halka diğeri ise sallantılı olarak tasarlanmış. Linchao Zhang koleksiyonunu incelediğim videoyu izleyerek daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir