Spectre Eon Productions elinden çıkan yirmi dördüncü James Bond filmi. Yirmidört defa çekilecek kadar kitleye ulaşan filmler silsilesinin son halkasında beklentinin yüksek olmasında anormal bir taraf var mı? Yüksek bütçeyle çekilen üstelik artık “efsane” diyebileceğimiz Bond Spectre’de beklentimin altında kaldı. Neden mi? Ajan filmlerinde ezberlediğimiz her detayın üstünden geçti de ondan!

Ajan açığa alınır,

Güvenebileceği hepi topu iki üç kişi vardır ama onlara da açığa alınmadan sırrını açıklamaz,

Sevdiği kadın ölmüştür, aşka kapalı olmasına rağmen her fırsatta başka kadınla olmaktan asla çekinmez,

Yüce görevinde tek başınadır,

Kızı yaşındaki birine aşık olur ve bu uğurda her şeyi tehlikeye atar,

Spectre lea seydoux

Ve sonunda dünyayı tek başına kurtarır ! BAM !

Ey Eon Productions duy sesimi! Bunlar bayatladı artık! Her adımı tahmin edilebilir bir film midir Bond’un hakkı? Tek numarası alev püskürtmek olan bilmem kaç trilyonluk araba da neyin nesi? Pardon bir de şoförü havaya fırlatıyor, üzgünüm ama çizgi filmlerdeki arabalar da bunu yapabiliyor.

james bond spectre

Her  gün orayı patlattı burayı çatlattı diye manşet olan Bond nasıl ajan? Hadiye hepsini geçtim diyelim o şarkı klibine benzeyen pek garip ve pek erotik kısım da neyin nesiydi?

Filmden çıktığım sinirlerim bozuk ve kafam karışıktı, sene 2015 telefonlarla kısa film çekip ödül alınıyor ama Bond çatapattan bozma saatiyle dünyayı kurtarıyor. Alkışlar size Mr. Bond !

maxresdefault

Leave a Reply