The Good Place ölüm sonrası hayatı komedi perspektifinde ele alan 20 dakikalık bölümleriyle çerezlik diziler arasına giren 2016 yapımlarından. Eleanor ismiyle başrol koltuğuna oturan Kristen Bell’in “Hoş geldin! Her şey yolunda.” yazılı duvara bakarak gözlerini ölüm sonrasına açmasıyla başlayan dizi süpriz detaylarla beslenerek gittikçe keyifli hale geliyor.

Hayattayken yapılan bütün davranışların puanlaması sonucu sadece çok küçük bir kesimin kabul edildiği iyi yer mükemmelliğine rağmen bazı kusurlar gözden kaçmıyor. Ana karakterle yan karakter arasında gidip gelen Micheal’ın benzersiz önerisi üzererine iyi yer en ince ayrıntısına kadar düşünülerek son halini alsa da her şey planlandığı gibi gitmiyor. The Good Place kabul işlemleri sırasında gerçekleşen teknik aksaklık sebebiyle hayatında herkese ve her şeye acımasız davranan Eleanor iyi yere ait olmadığını kısa süre içinde çözer ve hikaye başlar. Kötü yere düşmemek için uyum sağlama çabası içine giren Eleanor doğasına aykırı şekilde iyi olmaya çalışırken sezon sonunda izleyicileri bekleyen şahane süprizle işler iyice karışır.

Etik profesörü Chidi, iyilikle güzelliği tek vücutta birleştiren Tahani ve sessizlik yeminini ölümden sonra da devam ettirmekte kararlı görünen keşiş Jianyu sistemin çöküşünü getiren Eleanor’un yanında yer alırken her bölümde olaylar daha da büyük bir karmaşaya doğru sürüklenir. Kahkahalarla izlenen komedilerden ince esprileri ve günümüz popüler kültürüne yapılan göndermelerle ayrılan The Good Place kısa bölümleri sayesinde sıkılmadan izleniyor. İkinci sezonu yayına giren eden dizinin toplamda 18 bölümü yayınlandı ve tüm hızıyla haftalık bölümlerine yenisini eklemeye devam ediyor.

İzledikçe içine alan dizide esas karakter sayısı seyirciyi yormayacak asgari düzeyde tutulduğundan konu dağılmadan değişime uğrayarak olgunlaşıyor. Kült komedi dizileri arasında yer alamayacak olsa da evde bir şeyler yaparken izlenmese de keyifle dinlenecek diziler listesindeki yerini koruyacak olan The Good Place gelecek komedi dizileri için yeşil ışık yakıyor. Janet karakteri ve şahsına münhasır hareketleriyle bile izlenmeye değer THe Good Place yabancı dizi sevenler için yeni bir alternatif sunuyor. Birkaç saat önce yayınlanan yeni bölümü izlemek üzere sizleri ilk sezon fragmanıyla başbaşa bırakıp sevgili Janet ile hasret gidermeye gidiyorum.

Leave a Reply