1-  Kağıt ve cam törpü kullan;
Kağıt ve cam törpüler tırnaklara daha nazik muamele ettiğinden dolayı metal törpü yerine tercih edilmeleri uzun vadede yine sizin yararınıza olacaktır. Törpü seçerken ayak ve topuk törpülerindeki gibi kalın zımparaya benzeyenlerden uzak durmanız gerektiğini de unutmayın.

2- Şekil verirken yuvarlamaktan çekinme;
Akrilik tırnak modasıyla kare, stiletto, balerin gibi tırnak şekilleri popülerlik kazansa da doğal tırnaklarda böyle köşeli şekilleri kullanmak kolay değil. Sivri köşeler soyulmaya ve kırılmaya karşı hassas olduğundan badem, yuvarlak ve oval tırnak şekilleri tercih edilmeli.

3- Tırnaklarının altına ve üstüne de bakım yap;
Tırnakların sağlıklı uzaması için nemlendirilmesi büyük önem taşıyor. El kreminin yanı sıra jojoba yağı gibi tırnak güçlendirici etkisi olan doğal yağlarla en azından yatmadan önce bakım yapılması tırnak uzatma sürecini hızlandırıp sağlıklı hale getiriyor.

4- Tırnak yüzeyini törpüleme;
Törpü ile alakalı son ve en önemli kural tırnak yüzeyinin törpülenmemesi. İlk birkaç sefer sonucu güzel olsa da zamanla tırnak yapısını bozan tırnak yüzeyi törpüleme işlemi tırnağı incelterek güçsüzleştirdiği için çok yüzeyli törpülerden uzak durmak gerekiyor.

 

Leave a Reply