Alkolsüz mekan haritasının Karaköy şubeleri arasında yer alan sevimli mekanlardan biri olan By The Slice ile karşınızdayım. Dar ara sokaklarda bulunan pizzacıda dilim dilim farklı tatları deneyebilirsiniz. Karaköy alkollü mekan ağırlıklı bir semt olduğu için böyle farklı konseptli seçeneklere ender rastlanıyor. Yakın ofislere servis hizmeti bulunan By The Slice enginardan barbekü soslu tavuğa kadar birçok farklı lezzet içeren pizza seçeneği sunuyor. Vegan ve vejetaryenleri de düşünerek hazırlanan pizza çeşitlerinde her damak tadına uygun bir seçenek bulmak mümkün.

karaköy alkolsüz mekanlarEnginarlı akdeniz pizzasını merak ederek gitsem de her gün aynı çeşitleri günün menüsüne boyun eğmek durumunda kaldım. O yüzden enginarlı akdeniz pizzasını bir başka Karaköy çıkarmasına bıraktım. Enginarlı pizza niyetine yediğim barbekü soslu pizza da sizlere tavsiye edecek kadar lezzetli olduğundan bilgisayar başına oturdum. Beyaz fayans duvarları ve ahşap ile yeşilin keyifli uyumunu yansıtan By The Slice epey küçük bir yer olduğu için kalabalık grupla gitmektense baş başa uğramakta fayda var. Mekanın yakın çevresinde bulunuyorsanız kalabalık gruplar için sipariş de verebilirsiniz.

istanbul alkolsüz mekanlar
Karaköy Alkolsüz Mekan Seçenekleri

Dilimi 4,5 TL olan pizzaların da mekandaki sosların da tadı damakta kalıyor. Menüsü günlük olarak değiştiği için de her gittiğinizde farklı bir pizza keyfi ile karşılanıyorsunuz. Karaköy İstanbul’un en gözde semtlerinden biri olsa da sayısız ziyaretçisine rağmen alkolsüz mekan bulmak maalesef pek de kolay olmuyor. İnternette “Karaköy Alkolsüz Mekan” ya da “Karaköy Alkolsüz Mekanlar” yazarak sonuca varmak istediğinizde ise görselinde alkol masası olan restoranlar ve alkol servisi yapmasına rağmen her yerde alkolsüz mekanlar arasında gösterilen Pim Karaköy gibi mekanlar karşınıza çıkıyor.

Bu konu da İlginizi Çekebilir: Willy Wonka Chocolate

İşte tam da bu yüzden yolunuz Karaköy’e düştüğünde By The Slice gibi yerlere uğrayabilir ya da rotanızı Baltazar Burger istikametine çevirip leziz hamburgerlerine doyabilirsiniz. Şehrin en lezzetli lokması anlamına gelen “The best Bite In Town” iddiasını her siparişe iliştirecek kadar iddialı bir alkolsüz gurme hamburgerci olan Baltazar da Karaköy – Kemankeş tarafındaki muhteşem seçeneklerin başında geliyor.

Leave a Reply