Bu yıl kış her zamankinden daha sert rüzgarlar eşliğinde kapıyı çaldı. “Hava ayaz mı ayaz ellerim ceplerimde. Bir türkü tutturmuşum duyuyorsun değil mi?” nakaratı eşliğinde koşturarak dışarı çıkmaya hazırlanıyoruz. Peki ama ne giymeli? Dışarıdayken sıcak tutacak, kapalı alanlarda terletmeyecek bir şeyler seçmek gerekiyor. Gidilecek her yerde rahat etmek söz konusu olduğunda kat kat giyim akımı yardıma koşuyor.

layeringSoğuk havalarda yazlık kıyafetlere veda etmek zorunda değilsiniz

Kat kat giyim gardıropta unutulmuş parçalara gün ışığına çıkma fırsatı verdiği gibi en çok sevilenlerin de her mevsim giyilmesini sağlıyor. Tiril tiril bir yazlık elbise veya yün bir hırkayı aynı anda giyebilirsiniz. Rahat bir kazakla uygun renklerde pantolon ya da tayt kombinleyin ve katmanlara buradan devam edin. En sevdiğiniz elbise de tunik de bu temel ikiliyle mükemmel uyumu yakalayabilir. İstediğiniz kadar sayıda kıyafeti üst üste giyebilirsiniz önemli olan renk temasının dışına çıkmamak.

layeringKatıp karıştırmaktan korkmayın

Farklı doku, kumaş ve mevsim parçalarını bir arada kullanmak renk temasından çıkmadığınız sürece kombini mükemmel kılar. Saat, bileklik, yüzük, şapka ve kolye gibi detaylar eklemek kombini bütünleştirerek göz alıcı hale getirir. Evden çıkmadan önce yün atkıyı da boynunuza dolamayı unutmayın çünkü hava ayaz mı ayaz…  ♪♫♬

kat kat giyimWinter came stronger than ever this year. “Baby it’s cold outside” plays on the background and we’re getting ready in a rush, but what to wear? Something to keep warm outdoor and doesn’t make sweaty indoors. If it’s a matter of fitting every place, layering comes to rescue. Winter is the best time for mastering the art of layering.

layeringMake room for every piece

Layering gives every single item in the wardrobe a room to play. No matter if it’s an airy summer dress or a wool cardigan, you can rock both of them at the same time. Wear a cosy sweater and matching leggings. Layer them up with your favorite dress. Throw a wool blanket scarf and boots. You can add layers as much as you like, important thing is color theme.

layeringMore is more and that’s totally fine

Different materials, textures and seasons mixed together makes your outfit great as long as you maintain the color theme. Adding accessories like watch, bracelet, ring, hat and necklace makes it more put together. And don’t forget to wear along faux fur coat because baby it’s cold outside.

İlginizi Çekebilir | Must Read: I Feel Pretty – Acayip Güzelim

Leave a Reply