Dalgalı kaşların, kat kat sürülen pudraların sosyal medyada cirit attığı 2017’nin ardından 2018 uygulanabilir trendleriyle beklediğimiz doğallığı geri getiriyor. Yüzünü geçmişe dönen giyim modasına uyum sağlayan güzellik dünyası çekmecelerin dibine ittiğimiz klasik rujları tekrar gündeme getiriyor. Yanlış uygulamada dudakları çatlamış vazo gibi gösteren mat rujları tahtından eden klasik rujlar allık ve hatta far olarak da birçok defilede modellere uygulanan makyajlarda tercih ediliyor.

Kleopatra’ya öykünen dramatik eyeliner trendi devam ederken siyah yerine göz rengini ortaya çıkaran neon renkler ön plana çıkıyor. Üst göz kapağına uygulanan kuyruklu eyelinerı yerinden edecek gibi görünen mısır kraliçesinin asırlardır eskimeyen tarzı sokak stillerine de yansıyor.

Birkaç yıl önce sadece defilelerde cesur modacıların tercihi olan yeşil, siyah rujlar artık birçok kozmetik mağazasında rahatlıkla bulunuyor. Günlük makyajın tamamlayıcısı haline gelen sıra dışı renkler her geçen yıl daha da çeşitlenen ürün yelpazesiyle karşımıza çıkıyor. Parlak turuncudan okyanus mavisine kadar bütün neon renklere hazırlıklı olmamız gereken 2018 rengarenk trendleriyle sonsuz gök kuşağını vadediyor.

Beğendiğimiz tek bir renk için far paleti aldığımız günler yavaş yavaş tarihe karışırken kişiye özel fondötenden, maskaraya kadar her ürünün ihtiyaca yönelik hale getirilmesi 2018 yılında hız kazanıyor. Uzun vadede doğru ürünü bulmak adına yapılan harcamaların önüne geçilmesini sağlayacak olan kişiselleştirme trendi high end markalarda uygulanmaya başlasa da uygun fiyatlı markalarda aynı hizmeti bulmak yakın gelecekte mümkün görünmüyor.

Hafif fondötenler de geçtiğimiz yılın ağır makyajını silip atmaya doğru giden trenlerin başında geliyor. Cilde nefes aldıran ve hatta bakım yapan maddelerle zenginleştirilen fondöten formülleri makyaj yaparken bakımlı cildi de beraberinde getiriyor.

Şampanya rengiyle başlayan ve gökkuşağı renklerine kadar uzanan highlighter serüveni yeni yılda farklı bir yol seçip allıkla karışık kızıl bir hal alıyor. Kırmızı highlighter tüm cilt tonlarıyla yakaladığı kusursuz uyumun yanı sıra kattığı masum görüntüyle de dikkat çekiyor. Kozmetik trendlerinin belirleyicisi haline gelen asya ülkelerinde yakalanmaya çalışılan çocuksu ifadeyi ön plana çıkaran kırmızı highlighter sevdiğimiz ışıltıyla yüz hatlarını belirginleştirirken gençliğin de altını çiziyor.

 

Leave a Reply