Instagram butiklerine her gün bir yenisi eklenirken güvenilirlik de aynı hızla düşüyor. Söz konusu büyük bilinen firmalar yerine karşılıklı güvene dayalı alışveriş olduğunda instagram butikleri cesaret istiyor. Bütün bu karmaşanın arasında gözüm kapalı önerebileceğim ender hesapların başında ise başarılı çizer Saliha’nın sevimli bakkalı geliyor. Karakter çizimleriyle herkesi kendine hayran bırakan Saliha Çalışkan mahalle baskısı üzerine kendi çizimlerini bastığı mini koleksiyonuyla satışa başladı. Saliha.co hesabında satılan ürünler henüz az sayıda olsa da yakın gelecekte Türkiye’nin Valfre’si olmasını bekliyorum.

instagram butikAsla kıyıp kullanmayacağım defterleri biriktirmek en büyük zaafım olduğu için ilk tercihim inci küpeli kızın kulaklıklı yorumundan yana oldu. Big Eyes filminden fırlamış gibi olan modern inci küpeli kız defteri bütün defterler gibi A6 boyunda. Ön kapağı karton olan defterlerin arka kapağı sert plastikten ve sayfaları beyaz çizgisiz kağıt. Her üründe saatler belki de günler süren çizimlerin kullanıldığı göz önünde bulundurulduğunda 10 lira fiyat çok yüksek olmasa da şahsen zımbalı A5 olmasını tercih ederdim. Defter boyutu ve çeşidi tamamen kişisel zevkle alakalı şekillendiğinden bu konu eleştiriye açık olmakla birlikte çizim sevenleri engelleyeceğini düşünmüyorum.

instagram butik

Saliha defterlerin yanı sıra bir de rozet satışı yapıyor. İğneli rozetlerin fiyatı 6 lira fakat ikili alımlarda tanesi 5 liraya geliyor. Bütün siparişlerde kargo alıcıya ait ve biz abla kardeş alışveriş yaptığımız için 6 liralık ücreti ikiye böldük. Ücretsiz kargo kampanyası olmayan firma ya da butiklerden alışveriş yaparken birkaç kişi birleşip sipariş vermek her zaman daha hesaplı olduğundan siz de bizim gibi yapabilirsiniz. Defter ve rozetlerde eş tasarımlar çoğunlukta olsa da maalesef defter seçenekleri arasında yer almayan rozet modelleri bulunuyor. Orta parmağına oje sürerek dünyadaki duruşunun altını çizen eller defter olarak bulunsaydı muhtemelen espriyi klasik sanata tercih ederdim. Kadın girişimcileri desteklemekten yanaysanız ya da benim gibi Saliha Çalışkan çizimlerini beğeniyorsanız siz de Saliha’nın bakkalı olan Saliha.co’dan alışveriş yaparak kırtasiye aşkınızı besleyebilirsiniz.

Leave a Reply