Hızlı tırnak uzatma ve tırnak bakımı için sayısız ürün piyasaya sürülmeye devam ederken sağlıklı uzun tırnakların yolu günlük alışkanlıkları değiştirmekten geçiyor. Düzenli el kremi kullanımı sürekli dile getirilen temel alışkanlıkları başında geliyor. Bunun  dışında benimseyeceğiniz 4 pratik kuralla düşündüğünüzden çok daha kısa bir süre içinde istediğiniz uzunlukta tırnaklara sahip olabilirsiniz.

1- Tırnaklarını alet gibi kullanma;
Üşengeçlikten ya da aceleden tırnaklarınızı şişe açmak gibi aslında gücünün yetmeyeceği işlerde kullanmaktan vazgeçmelisiniz. İlk kapak açışınızda yıpranma görmeseniz de zamanla tırnakların kat kat ayrılası gibi geri dönüşü olmayan sıkıntılara sebep olmaktadır. Kapak ve çekmece açarken tırnaklarınız yerine parmaklarınızı kullanarak olası kırılmaların önüne geçebilirsiniz. Parmak eklemleriniz ile çalışmayı alışkanlık haline getirmeniz uzun vadede olabilecek tüm deformasyonların önüne geçmenizi sağlayacaktır.

sağlıklı tırnak uzatma2- Kapaklı şampuan şişesinden uzak dur;
Duş ve banyo sırasında sıcak suya maruz kalan tırnaklar hassaslaştığı için kırılma ihtimali daha yüksektir. Normalden daha hassas olan tırnaklarla şampuan ve saç kremi şişesini açmak kırılmaya sebep olduğundan pompalı şişeler kullanmak üzücü kazaları ortadan kaldıracaktır. Aynı şekilde sıcak suyla yumuşayan tırnakların kırılmaması için duş sonrasında törpü ve tırnak makasından uzak durulması gerekiyor.

tırnak uzatma

Hızlı Tırnak Uzatma Yöntemlerini Alışkanlık Haline Getirmeniz Uzun Vadede Sağlıklı ve Uzun Tırnakları Garanti Altına Alıyor

3- Gel gitleri tırnaklarına yansıtma;
Tırnaklarımızın da psikolojiden etkilendiği bir gerçek olsa da tırnaklardan uzak tutulması gereken törpüleme sırasındaki gel git hareketidir. Tırnak törpülerken tek yönlü hareketlerle şekil verip kısaltmanız soyulmayı önleyecektir. Soyulmanın önüne geçmek adına törpüleme yönü haricinde dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da törpünün ince yapılı olması.

temizlik yaparken eldiven giymenin önemi4- Ellerin için değilse de tırnakların için eldiven tak;
Bulaşık yıkarken ve temizlik yaparken eldiven takmak çoğumuz için ihmal edilen bir konu olsa da deterjanların verdiği zararı hepimiz biliyoruz. El ve tırnağı kurutan, yıpratan deterjanlardan korunmak için eldiven takılması büyük bir önem taşıyor. Eldiven takma alışkanlığı edinmek çok zor geliyorsa doğal içerikli deterjanlara geçmek ve bulaşık süngeri yerine fırça kullanmak da yıpranmayı azaltıyor.

İlginizi Çekebilir: Evde Saç Kesimi Yapmanın İncelikleri

Leave a Reply