Tesettür abiye seçimi hazırlanılması gereken özel günün tarihi netleşince başlar ve son ana kadar devam eder. Nişan, nikah, düğün, mezuniyet gibi hayatın mihenk taşı olan günlerde giyilen kıyafet önemlidir. Tesettür abiyenin rahat ama şık, modern ama zamansız olması gerekir. Özel günlere hazırlanırken büyük önem taşıyan tesettür abiye seçiminde 3N1K yöntemi hızlı ve kesin sonuç alma garantilidir.

tesettür abiye3N1K nedir?

3N1K yönteminde nerede, ne zaman, nasıl ve kaç lira soruları cevaplanarak tesettür abiye seçimi yapılır. Soruların sırası önemli olmasa da bu 4 soruyu cevaplayarak karar vermek sonrasında yaşanacak pişmanlığı önlüyor.

tesettür abiyeNerede: Alınacak tesettür abiyenin nerede giyileceğini göz önünde bulundurmak abartılı durmanın da silik kalmanın da önüne geçer. Örneğin tesettür mezuniyet elbisesi de tesettür nişan elbisesi de tesettür abiye olmasına rağmen farklı tarzları ifade ediyor. Nerede sorusunda törenin yapılacağı yerin de hesaba katılması gerekiyor. Özellikle açık havada gerçekleşecek törenlerde hava durumu devreye giriyor. Mevsim meselesi de ikinci soruya geçiş yapmayı gerektiriyor.

tesettür abiyeNe zaman: Zaman söz konusu olduğunda mevsim faktörlerinin yanı sıra törenin saati de hesaba katılmalı. Gün içinde yapılacak bir nikah töreninde sade seçimler yapılması yeterli olacakken gece de devam edecek bir düğünde payet elbiseler tercih edilebilir.

Neden tesettür abiye giyeceğinizi düşünün

Neden: Düğünde gelinin kız kardeşi misiniz yoksa okuldan arkadaşı mı? Tören sahibine yakınlık giyilecek tesettür abiyenin tarzına yansıyan faktörlerin başında geliyor. Katılacağınız özel günde sürekli yardım edip koşturan kişi olacaksanız şıklığı ikinci plana atıp konforunuzu düşünmeniz gerekebilir. Organizasyon şirketinin her şeyi kontrol altında tuttuğu durumlarda ise istediğiniz kadar şık ve göz alıcı seçimler yapabilirsiniz.

tesettür abiyeKaç Lira: En başta düşünülmesi gereken kriteri sona bıraksak da siz tedbiri elden bırakmayın. Kendinizi zorlamanız gerekmeyecek bir bütçe belirleyin ve araştırmaya başlayın. Limitsiz bütçeyle alışveriş yapmak hepimizin hayali olsa da küçük bütçelerle de muhteşem kıyafetler bulmak mümkün. Tesettürlü değilseniz ya da sadece kadınların katıldığı kına gecesine davetliyseniz Asos, H&M, İpekyol, Zara ve Oleg Cassini gibi adreslere bakabilirsiniz. İstanbul’da oturuyorsanız Fatih, Sancaktepe, Pendik, Cadde Bostan gibi abiye mağazalarının yoğunlukta olduğu semtleri gezebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Başka Konular:

Anadolu Yakası Büyük Beden Gelinlik Avı

Gelinlik Diktirmek ya da Gelinlik Satın Almak, İşte Bütün Mesele Bu!

Online Büyük Beden Abiye Alışverişi

Büyük Beden Abiye Elbise – Pendik

Büyük Beden Tesettür Mezuniyet Elbise Önerileri

3 Comments

 • Buse dedi ki:

  Tesettür abiye üzerine güzel bir tanıtıcı Yazı olmuş. Şimdilerde tesettür üzerine kıyafet bulmak hayli kolaylaştı. Eskiden tesettür kıyafetleri bulmak ya da tesettürlü bayanlar için modern kıyafetler bulmak diyebilirim gerçekten zordu. Şimdi çeşit çeşit ve marka tesettür kıyafetler bulabiliyoruz ve hatta uygun fiyatlara şık giyinebiliyoruz.

  bloğunuzu yakinen takip ediyorum ve paylaşımlarınızı çok beğeniyorum. tesettür kıyafetler üzerine renk uyumları ile ilgili bir yazı paylaşırsanız çok memnun olurum. Uyumu sağlayabilmek için hangi renkleri nasıl kullanmak gerekiyor veya hangi modelleri neyin üzerine tercih etmeliyiz küçük bir rehber hazırlarsanız bizler için faydalı olacaktır.

  • hanimzade dedi ki:

   Tesettürlü kadınlar tamamen terzilerin insafına kalmıştı bundan on sene öncesine kadar fakat şu anda hızla gelişen moda sektörü keyifli seçenekler sunuyor. Bahsettiğiniz konuyu not ettim en kısa zamanda yazacağım 🙂

 • lerzan karabayır dedi ki:

  Tesettür abiye bulmak eskisi gibi zor değil artık çok çeşit var. Ben önceden çok zorlanırdım ancak artık istediğim şekilde istediğim modelde tesettür abiye kıyafet bulabiliyorum.

Leave a Reply