Baltazar Burger özgürce gezdiğimiz günlerde keşfettiğim ve kesinlikle bahsetmeliyim dediğim alkolsüz mekan tavsiyeleri arasında yer alıyor. Burada leziz mi leziz gurme hamburgerler yapılıyor ve tercihi burgerden yana olmayan et severler için de birçok farklı seçenek bulunuyor. Eşine pek rastlanmayacak şekilde et lokantası ve hamburgerci olan bu sevimli adres alkollü mekan popülasyonunun yoğunlukta olduğu Eminönü-Karaköy güzergahında kalıyor.

karaköy baltazarKaraköy alkolsüz mekan arayışımızda tavsiye üzerine gittiğimiz Baltazar Burger vegan ve vejetaryen sayısının yüksek olduğu Karaköy bölgesinde eti ve et severleri kucaklayan ender yerlerden. Açık mutfak konseptini üst seviyeye taşıyarak yiyeceğiniz etleri de kasap gibi sergileyen gurme burgerci “şehrin en lezzetli lokması” iddiası ile haftanın yedi günü hizmet veriyor.

Baltazar Burger Fiyatları

Patates ve hamburgerden oluşan menüleri 40-45 lira aralığında olan Baltazar restoranların açık olduğu zamanlarda günün her saati yoğun ilgi görüyor. İçerideki kalabalığı besleyen uzun servis süresi ise aç karnına gidildiğinde sabrı zorluyor. Menüde başka yerlerde de rastlanabilecek cheeseburger haricinde Baltazar Burger, Texas Burger, Lokum Burger, Trüf Burger, Blue Cheese Burger, House Burger, Meksika Burger ve Paris Combo Burger isimli hamburger seçenekleri yer alıyor.

Burger dışındaki ızgara seçeneklerinde Bonfile Lokum, Dövülmüş Antrikot, Baltazar Mix, Kasap Köfte, Kaşarlı Köfte bulunuyor. Izgaraların fiyatları da 35-86 lira arasında değişiyor. Atıştırmalık et çubuğu gibi değişik lezzetlerin de sunulduğu yan ürünlerin fiyatları ise 9-60 lira arasında bulunuyor.

Baltazar ve Meksika ateşi hamburger menülerini 240 gr köfteli sipariş verip yanında soğuk içecek tercih edildiğinde iki kişi için 100 lira civarında bir hesap geliyor. İlk tercihimiz olan Baltazar Burger; burger köftesi, karamelize soğan, cheddar peyniri, füme etten oluşuyor. İkinci tercihimiz Meksika Ateşi ise; burger köftesi, meksika fasulyesi, jalapeno biberi, göbek marul ve chili sos içeriyor.

Baltazar Burger Olumsuz Yanları

İlklere imza atmak konusunda ilginç bir yol izleyen Baltazar Burger müşterilerini bahşiş verme zahmetinden kurtarıp hesaba “Servis Ücreti” ekleyerek sorunu ortadan kaldırıyor. Gurme burger kültürünün hızla yayıldığı İstanbul sokaklarında aynı fiyat aralığında manzaralı mekanlar olduğu gerçeği insanın biraz moralini bozsa da alkolsüz mekan bulma sıkıntısı yaşanan Karaköy bölgesinde tekrar tercih edebileceğim yerler arasında yer alıyor.

Leave a Reply