Alkolsüz mekanlar keşiflerinin son üyesi Willy Wonka Chocolate Moda, Galata ve Karaköy şubeleriyle çikolata sevenlere kucak açıyor. Tercihimizi Karaköy ara sokaklarında yer alan küçük ve samimi şubeden yana kullanıyoruz. Usul usul esen rüzgarı arkamıza alarak kısa sürede adrese varıyoruz. Cıvıl cıvıl renkleriyle göz kamaştıran mekanın duvarlarını film karakterleri süslüyor.

istanbul alkolsüz mekanlar

Karaköy Alkolsüz Mekanlar Listesi İçinde Çikolata ve Kahve Keyfine Tatlı Bir Mola

İstanbul’da gezilmesi gereken semtlerin başında gelen Karaköy sınırları içinde alkolsüz mekanlar sayılı olduğundan tatlı ve kahve keyfi için  Willy Wonka Chocolate muhteşem bir seçenek sunuyor. Hafızalardan silinmeyen kült filmin esintilerini renk seçiminden tatlı sunumuna kadar hissetmek mümkün. Mekanın girişindeki salıncak, peçetelerdeki baskı, leziz kalıp çikolataların ambalajı ve daha birçok detay filme yapılan göndermelerle dolup taşıyor.

istanbul alkolsüz mekanlar
Çikolata Şelalesini Sollayan Lezzet: Çikolata Balonu

Son zamanlarda gördüğüm en detaylı tematik mekanlardan olan Willy Wonka Chocolate balon içinde servis edilen kupuyla tanınıyor. Sıcak hava balonunda salına salına servis edilen kupun içinde meyve parçaları ve krema bulunuyor. Çeşmesinden ise yoğun kıvamlı leziz çikolata ağır ağır kupun içine akıyor. Yoğun tatlılardan hoşlanmayanlar için balon biraz ağır gelebileceğinden tadına bakmak isteyen iki kişi rahatlıkla keyfini sürebilir. Diğer yandan büyük bir keyifle kaşık kaşık nutella yiyenlerin porsiyon beklentisinin altında kalıyor. Çikolata balonunun porsiyon fiyatı 24 lira.

Meyvelerle Bezeli Mutluluk Sandalı

Mutluluk sandalı ise çilek, gevrek ve çikolatayla dolu bir kase içinde servis ediliyor. Yine tatlı severler için küçük, tatlıyla arası olmayanlar için doyurucu bir porsiyon olan mutluluk sandalında kremayla yapılan süsleme bulunuyor. Mutluluk sandalının porsiyon fiyatı 24 lira. Willy Wonka Chocolate menüsündeki tatlıların fiyatları 24 lira ile 60 lira aralığında değişiyor. İçinde sıcak çikolata, kahve çeşitleri, çay ve limonata gibi seçeneklerin bulunduğu sıcak-soğuk içeceklerin ise fiyatı 8 lira ile 20 lira aralığında değişiyor. Filtre kahvesi de en az çikolataları kadar lezzetli olan Willy Wonka Chocolate aynı zamanda misafirlerine fransız kahvaltı deneyimini de yaşatıyor. Kahvaltı menüsünde sade kruvasan, kruvasan sandviç, lotus kreması, süt reçeli, belç,ka ç,kolatası, reçel, karamel ve filtre kahve bulunuyor.

Tüm alkolsüz mekan keşiflerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply